Altın Fiyatları için Kritik Tarih Verildi! O Tarihe Kadar Altını Olanlar Beklesin!

Altın piyasası yakından takip edilirken, altını olanlara uzmanlardan çok önemli uyarı geldi. Altın bozdurmak mantıklı mı? Uzmanlar kritik tarihe dikkat çekti

Finans 03.12.2021 - 13:00 03.12.2021 - 13:03 Elif İşçi

Piyasalar altın hareketliliği ile çalkalanıyor. Haftanın son işlem günü olmasına rağmen büyük bir hareketlilik olduğu belirlendi. Altın yatırımcıları da bir süredir büyük bir heyecanla bu hareketliliği yakından takip etmeye devam ediyorlar. Altın fiyatlarında son durum ne? Altın yükselecek mi yoksa düşecek mi? Altın piyasası hakkında uzmanlar neler söylüyorlar?

İster altını olsun ister olmasın pek çok vatandaş altın fiyatlarını yakından takip ediyorlar. Altın fiyatlarında kısa vadeli denilebilecek bir düşüş yaşanmıştı. Bu durum pek çok yatırımcı için aslında bir alım fırsatı olarak değerlendirildi. Şimdilerde ise altının geleceği merak ediliyor.

ALTIN FİYATLARI AZALIR MI YOKSA ARTAR MI?

Altın piyasasında meydana gelen bu hareketlilik son dönemlerde altın uzmanlarını da düşündürmeye başladı. Piyasalara bu konuda bir müdahale yapılması gerektiği savunuluyor. Yakın zamanda piyasalarda kısa süreceği düşünülen bir düşüş yaşanması bekleniyor. Ancak bu düşüşü olumsuz bir durum olarak değerlendirmek yerine alım fırsatı olarak değerlendirerek hareket etmek gerekiyor.

Acele ederek altınını satmak isteyen vatandaşın zarar etmesinin kaçınılmaz olduğu savunuluyor. Herhangi bir düşüş karşısında uzun vadeli düşünerek alım yapmanın daha mantıklı bir hareket olacağı savunuluyor. Alım fırsatını değerlendirmek isteyenler için ise uzmanlar 625 ve 650 seviyelerinin değerlendirilebileceği planlanıyor.

ALTIN FİYATLARI İÇİN O TARİHE ÇOK DİKKAT EDİN!

Altın Fiyatları için Kritik Tarih Verildi! O Tarihe Kadar Altını Olanlar Beklesin!2

Uzmanlar altın fiyatları için Aralık ayının 15’ini hedef göstermeye başladılar. Ay ortasında FED tarafından gerçekleştirilmesi beklenen toplantıda ABD enflasyon verileri ve kararlar açıklanacak. Bu kararların açıklanmasının hemen ardından altın fiyatlarının önemli bir değişim içerisine girmesi bekleniyor.

Gram altın fiyatlarında 800 lira psikolojik direnç seviyesi oldukça dikkat çekiyor. Altının ons fiyatında yaşanacak değişim için ise ABD’de paylaşılan haber akışı son derece önemli bir detay halini aldı. Gözler altın piyasasında 15 Aralık tarihine çevrilirken o tarihe kadar altın bozdurma işlemi tavsiye edilmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@