Altın Fiyatları Rekor Kırdı, Altınını Bozduran Ev ve Araba Almaya Koştu!

Altın fiyatları büyük bir hızla yükselişe geçti, altınını bozduran kişiler ev arabaya yöneldi. Altın satışları son dönemde yüzde 25 oranında artış gösterdi vatandaş birikimini gayrimenkule yatırdı!

Finans 11.11.2021 - 09:13 11.11.2021 - 09:13 Gülcan Özer

Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken son 3 ayda 10 gram altını olan kişilerin elde ettiği kazanç bin lirayı aştı. Elinde altını olanlar kişiler altının yeniden düşüş yaşayabileceği endişesi ile altın bozdurmaya başlarken altın satışlarının yüzde 25 oranında artış gösterdiği açıklandı.

Altının bozduran kişilerin ise yükselen fiyatları nedeni ile konut ve araba almaya yöneldikleri belirtiliyor. Türkiye'de küçük yatırımcının her zaman vazgeçilmez limanı olarak görülen altın yatırımı son dönemin en çok kazandıran yatırım aracı olmayı başardı. 

ALTININI BOZDURAN EV ALMAYA KOŞTU! 

Altın fiyatlarında yaşanan yükselişi değerlendiren Emtia ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın fiyatlarında yaşanan yükseliş ile beraber altın almak isteyen kişilerin "daha yükselir mi?" sorusuna yanıt aradıklarını belirterek "İhtiyacı olan da satışa geçti. Ev ve otomobil alanlar da satış yapıyor. Altına yatırım yapmak isteyenler de bu dönemde alım yapıyor. En fazla gram altın, Cumhuriyet'e talep var" dedi. 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise "Kira zamları kiracıları konut satın almaya yönlendirdi. 'Altın yükselmişken biz en iyisi evimizi alalım' diyenler altın bozduruyor ve yaklaşık yüzde 25 artış var" diyerek vatandaşın kirada kalmak yerine araba almaya yöneldiğini dile getirdi. Elinde altını olanlar yüksek kar getirisi ile satışlara başlarken vatandaşın ucuz ev ve araba arayışı başladı. Özellikle de yükselen fiyat grafiği ile konut yatırımı yeniden vatandaşın radarına girdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@