Altın Fiyatları Serbest Uçuşta: Enflasyon Dopingi İle 1 Gram Altın 625 TL, Çeyrek Altın 1.015 Lira Oldu!

Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş hız kazandı. Açıklanan enflasyon rakamlarının beklentilerin üzerinde gelmesi ile güç bulan altın fiyatları yükselişini sürdürdü, yeni rekor haberleri peş peşe geldi

Finans 16.11.2021 - 16:00 16.11.2021 - 16:00 Gülcan Özer

Piyasalarda yaşanan enflasyon depremi altın fiyatlarını uçurdu. İlk olarak ABD enflasyon verileri ile yükselişe geçen altın fiyatları yabancı ülkelerden gelen verilerin de yukarı yönlü hareket etmesi ile yükselişini güçlendirdi. 

Dış piyasada ons altının fiyatı iç piyasada ise dolar kurunun yükselişinden destek bulan altın rekora koştu. Uzun bir süre 600 lira sınırını görüp göremeyeceği tartışma konusu olan gram altın an itibari ile 625 TL seviyesini görerek tarihi rekorunu tazelerken çeyrek altın fiyatı ise bin lira sınırının üzerinde hareket etmeyi sürdürdü. 

KAPALIÇARŞI'DA ALTIN FİYATLARI BUGÜN: KUYUMCULARDA GRAM VE ÇEYREK ALTININ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Kuyumcularda altın fiyatları da yaşanan yükseliş ile cep yakmaya başladı. Kuyumcular yükselen fiyatlar nedeni ile sadece altın bozdurmak için gelenlerin olduğunu belirtirken satışların dibe vurduklarını ve dükkanlarını çevirmekte zorlandıklarını dile getiriyorlar. 

altın fiyatları 16 kasım

(Liste Altın Kaynak Kuyumculuk sitesinden alınmıştır) 

Yaşanan yükselişin altından kuyumcularda gram altın alış 607,63 TL ve satış 625 lira sınırına ulaşırken hamit altın 4 bin 110 lira, yarım altın 2 bin 30 TL, 22 ayar bileziğin gram satış fiyatı 583 TL ve çeyrek altın satış fiyatı da bin lirayı aşarak 1.015 TL oldu. Ons altının fiyatı ise 1.871 dolar seviyesini görerek yeni direnç seviyesi olarak gösterilen 1900 dolar seviyesine doğru olan yürüyüşünü sürdürdü. Altın fiyatları piyasalarda açıklanacak ekonomik verileri ve Perşembe günü açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararı sonucuna göre yön belirleyecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@