Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti, 27 Ağustos Dolar ve Euro Kuru Ne Kadar?

Uzun bir tatil arasından sonra piyasalar güne hareketli başladı. Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti, dolar ve euro kuru ise daha sakin kaldı.

EKONOMİ 27.08.2018 - 09:50 15.07.2021 - 00:20 SERHATMEDYA

Uzun bir tatil arasından sonra piyasalar güne hareketli başladı. Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti, dolar ve euro kuru ise daha sakin kaldı.

Bayram öncesi Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından alınan sert önlemler ve Merkez Bankası tarafından yapılan müdahaleler sonrasında dolar kuru bir nebze kontrol altına alınmıştı. Amerikan Başkanı Donald Trump için azil söylentilerinin çıkması, Amerika Merkez Bankası FED tarafından yapılan açıklamaların zayıf kalması ve Amerika'nın dört bir yandan kıskaca alınması ile dolarda güç kaybı devam ediyor. 27 Ağustos Dolar Kuru Ne Kadar?Amerika'nın başlattığı küresel ekonomik savaş kendisini de vurmuş gibi görünüyor. Uyguladığı ambargolara karşı kendisi de ambargo gören Amerikan ekonomisi yavaşlamaya girerken dolar kuru aynı anda çok sayıda cephede savaşa girmesi nedeniyle yorgun düşmüş gibi görünüyor. 27 Ağustos 2018 Pazartesi gününe dolar kuru alış 5,90 lira ve dolar kuru satış 6,15 lira ile başladı. 27 Ağustos Euro Kuru Ne Kadar?Amerika ile büyük bir ekonomik savaşa giren Avrupa Birliği para birimi Euro kuru da düşüş yaşadı. Haftanın ilk iş gününe Euro kuru 6,81 lira alış ve 7,11 lira satış fiyatı üzerinden işlem görmeye başladı. Euro kuru düşüş eğilimi gösterirken ibrenin yönünü yatırımcıların hareketleri ve açıklanacak olan ekonomik veriler belirleyecek. 27 Ağustos Altın Fiyatları Ne Kadar?Altın fiyatları yeni haftaya iyi bir başlangıç yaptı. Gram altın fiyatı alış 224,75 lira e gram altın satış fiyatı 235,50 lira oldu. Çeyrek altın alış fiyatı 360,50 lira ve çeyrek altın satış fiyatı ise 396 lira olarak işlem görmeye devam ediyor. Yarım altın fiyatı alış ise 721 lira ve satış 792 lira oldu. Yaşanan ekonomik savaşlar sonrasında yatırımcıların güvenli liman olarak gördükleri altına sığınmalarının payı bunda büyük oldu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@