Altın Fiyatları Yükseliyor, Dolar Kuru FED Faiz Kararı İçin Beklemede!

Piyasalar yeni haftaya sakin bir başlangıç yaptı. Dolar ve Euro kuru 36 saat içerisinde açıklanacak önemli kararlar için beklemede kalırken altın fiyatları ise yükseliş eğilimi gösteriyor.

EKONOMİ 11.06.2018 - 08:39 15.07.2021 - 00:20 SERHATMEDYA

Piyasalar yeni haftaya sakin bir başlangıç yaptı. Dolar ve Euro kuru 36 saat içerisinde açıklanacak önemli kararlar için beklemede kalırken altın fiyatları ise yükseliş eğilimi gösteriyor.

Altın Fiyatları Toparlanmaya Başladı Geride bıraktığımız hafta sürekli düşen dolar kuru nedeni ile gerileyen altın fiyatları yeni haftaya yükseliş eğilimi ile merhaba dedi. Altın fiyatları yeniden yükselişe geçerken uzmanların altın yorumları gram altın fiyatlarının bu haftayı 185 lira ile 190 lira arasındaki bir seviyede tamamlayacağı yönünde. 24 ayar gram altın fiyatı 187,30 lira alış, 187,43 lira satış fiyatları üzerinden işlem görürken çeyrek altın fiyatı 299,68 lira alış ve 306,45 lira satış rakamlarından satılmaya devam ediyor. Cumhuriyet altını fiyatı ise 1.236 lira alış ve 1.248 lira satış rakamları üzerinden işlem görüyor. Anlık altın fiyatları için emlak365.com sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Bu hafta dolar kurunda beklenen yükselişin yaşanması durumunda altın fiyatları da dolar kuruna eşlik ederek hızlı bir şekilde yükselecektir. Dolar Kuru Ne Kadar?Anlık dolar kuru şu an için 4,4750 lira alış ve 4,4778 lira satış üzerinden işlem görüyor. Dolar almak isteyen kişiler için bu hafta oldukça kritik 36 saat yaşanacak. Önümüzdeki 36 saat içerisined Amerika Merkez Bankası FED faiz arttırımı kararını açıklayacak. FED'in faiz kararı artış yönünde olacak gibi görünüyor.Merkez Bankasının faiz artırımı kararı vermesi dolar kurunun biraz daha güçlenmesini sağlayacaktır. İçeride ise açıklanacak olan büyüme rakamları dolar kuru için belirleyici olan önemli etkenlerden biri olacak Bu verilerin beklentilerin aşağıda kalması ve üzerine FED faiz artırımı kararı çıkması dolar kurunun sert bir şekilde yukarı yönlü hareket etmesini sağlayacaktır. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@