Altın Fiyatlarına Kurulan Tuzağı Açıkladı! Kendileri Dipten Almak İçin Yaptılar Fırsat Değil Nimet Olacak

Altın fiyatlarına dair İslam Memiş kendi görüşlerini açıklamaya devam etti. Memiş daha önceki görüşlerini yineleyerek altın fiyatlarında büyük bir tuzak olduğunu söyledi.

Finans 04.11.2021 - 12:32 04.11.2021 - 12:34 Mustafa KARAGÖZ

Merakla beklenen FED Faiz Kararı açıklandı. Kasım ayı faiz kararının ardından ise yine piyasaların takip ettiği varlık artırımı açıklaması geldi. 

Altın fiyatlarını doğrudan etkilemesi beklenen FED varlık artırımı kararının etkisi ise sınırlı oldu. FED kararları sonrası ise Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarını yorumladı. 

İSLAM MEMİŞ UYARDI TUZAK BÜYÜK DÜŞÜRECEKLER 

Kendisine ait sosyal medya hesabından videolu bir değerlendirmede bulunan Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş konuşmasının başında Amerikan Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'dan gelen varlık artırımı açıklamasına değindi. 

FED'in varlık alımlarına ilişkin kararını çok temkinli okuduğunu ifade eden Memiş, daha önce ilan ettiği altın fiyatları düşecek değerlendirmesinin devam ettiğini söyledi. 

altın 4 kasım 2021

Beklenen açıklamanın gelmemesi nedeniyle emitia fiyatlarının varlık artırımı kararına tepki vermediğini ifade eden Altın ve Para Piyasaları Uzman İslam Memiş şu ifadeleri kullandı. 

"Powell’ın konuşmasını “Temkinli” olarak okudum. Şahin veya güvercin değildi. Şahin veya gücercin olmadığından emtia fiyatları tepki göstermedi. Varlık alımları, Fed kararından önce fiyatlanmıştı Ancak 3.dip operasyonu (kazan dibi) yapmayacaklar anlamına gelmez Düşüş öngörüm devam”

islam memiş altın kasım 2021

YANILDIK DİYECEKLER KENDİLERİ ALACAK

İslam Memiş değerlendirmelerinin devamında altın fiyatlarının geleceğini petrol fiyatlarına kıyaslayarak değerlendirdi. Bu noktada altını olan ve yatırım yapacaklara büyük uyarılarda bulunan Memiş, fiyatların geri çekileceğini aktardı. 

2 altın 4 kasım 2021

Altın fiyatlarında büyük bir tuzak olduğunu söyleyen Altın ve Para Piyasaları Uzman İslam Memiş değerlendirmesini “Petrol fiyatlarındaki çöküş yüzde 3,5 oldu. Stoklar azalınca yüksekten alacaklar değil ya. Altın ve gümüşü de dipten alıp “YANILDIK” diyecekler. Tezgah büyük. Kazan dibi almayanlar için fırsat değil, nimet olacak. Tutamayacaklar!” diye konuştu.

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına dair değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmış olup yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@