Altın Fiyatlarında Sert Ralli Baş Döndürdü! Gram ve Çeyrek Altının Fiyatı Tarihi Zirve Rekoruna Koşuyor

Merkez Bankası görev değişimleri sonrası dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş gram altını da rekora sürükledi. Ons altının fiyatı yükselirken gram altın ve çeyrek altın fiyatları da adeta uçtu!

Finans 14.10.2021 - 14:09 14.10.2021 - 14:09 Gülcan Özer

Gram altının fiyatı tarihi zirve rekoru için adım adım ilerleyişini sürdürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün imzalanan kararname ile Merkez Bankası Başkan Yardımcısı ve PPK üyeleri için yapılan görev değişimleri sonrası piyasalar yangın yerine döndü. 

Dolar kuru ve Euro kuru büyük bir hızla yükselişe geçerken altın fiyatları da bu yükselişe eşlik etti. Dış piyasada ons altının fiyatı hafif hafif toplanmaya başlarken iç piyasada ise dolar kurunun baş döndüren yükselişi ile desteklenen gram altın adeta alev aldı. Altın fiyatları sert yükseldi. 

GRAM ALTIN 530 TL SEVİYESİNİ GÖRDÜ! 

Uluslararası piyasada 1.800 dolar seviyesine tekrar çıkan ons altının fiyatı iç piyasada dolar kurundan destek alan gram altının fiyatını katladı. Gram altının fiyatı uzun bir aradan sonra tekrar 530 lirayı görürken 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 484 TL oldu. Çeyrek altının alış fiyatı 859 TL olurken satış fiyatı ise 871 liraya kadar çıktı. Yaşanan yükseliş elinde altını olanları sevindirirken altın borcu olanlar için ise borç yükü artmış oldu.

altın-fiyatları-14-ekim-2021

GRAM ALTININ FİYATI EN YÜKSEK KAÇ LİRAYI GÖRDÜ, TARİHİ ZİRVE REKORU NE KADARDI, KAÇ TL?

Yaşanan yükselişin ardından gözler altın fiyatları için yeni rekor haberine çevrildi. Altına yatırım yapmak isteyen, altın borcu olanlar ve elinde altını olanlara kritik uyarılar peş peşe gelirken altın fiyatları yakından takip edilmeye başlandı. 

Türkiye'de gram altın rekoru hatırlanacağı üzere 6 Kasım 2020 tarihinde kırılmış ve gram altın fiyatı o tarihte 540 lirayı görmüştü. Çeyrek altın ise en yüksek 880 liraya ulaşmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@