Altın Fiyatlarını Bilen Adamdan Panik Uyarısı! Haluk Özdil'den Ons Ve Gram Altın İçin Çok Kritik Tahmin Ve Analiz!

Altın analizleri ve tahminleriyle son dönemlerin dikkat çeken ismi olan Haluk Özdil altın fiyatları hakkında panik uyarısında bulunarak yeni tahminlerini açıkladı. Ons ve gram altın ne kadar olur?

Finans 18.12.2021 - 22:48 18.12.2021 - 22:48 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de piyasalarla büyük bir tedirginlik yaşanmaya devam ediyor. Bu tedirginlikten altın piyasası da oldukça etkilendi. Döviz kurlarında meydana gelen yükselişler altın piyasasını da tetikledi. Vatandaşların yoğun bir şekilde altın alımlarına yönelmeleri ise altın piyasasının diken üstünde tutmaya başladı. Bazı kuyumcular vatandaşların kendilerine getirdikleri altınları satın almamaya başlarken piyasanın ne zaman normalleşeceği ise kesitirilemiyor.

Altın piyasasına olan hakimiyeti ve analizleri ile son dönemlerde en çok dikkat çeken isimlerden birisi haline gelen Haluk Özdil yeni bir altın değerlendirmesinde bulundu. Altın piyasasında yaşanan panik nedeniyle uyarılarda bulunan Haluk Özdil, altın yatırımcılarının veya altın yatırımı yapmak isteyenlerin nasıl hareket etmelerine dair öngörülerini açıkladı.

GRAM ALTIN İÇİN MART AYINI İŞARET EDİP 1.000 TL DEMİŞTİM AMA...

Gram altının tahmininden önce 1.000 TL olduğunu söyleyen Haluk Özdil, "Altın konusunda daha önce fiyatlara yönelik açıklamalarım olmuştu. Gram altın için 1.000 TL tahmininde bulunmuş ve Mart ayını işaret etmiştim. Ancak gram altın bu seviyeye 4 günde yükseldi. Bu hiç normal bir fiyatlama değil. Tabiki bu da panik alımlarının bir sonucudur. Yeni yıl geldiği için insanlar bazı borçlanmalarını altın karşılığında yapmıştılar. Dolayısıyla daha fazla yükselir endişesiyle alımlar devam ediyor. Bu panik alımları da gram altın fiyatını yükseltiyor. Bu panik alımlarının yılbaşına kadar sürme ihtimali var. Bu az biraz zaman değil ve tedirginlik yaratacaktır. Benim önerim panik alımları da panik satışları da yapmayın. Bu alım ve satımlar piyasaları tedirgin eder." dedi.

haluk özdil

PANİK İÇERİSİNDE HAREKET ETMEYİN, FİYATLAR ENDİŞELENDİRMESİN!

Altın fiyatlarındaki yükselişlere dair de uyarı yapan Haluk Özdil, "Reel altın alımında çok sayıda kuyumcu altın alımı yapmamaya başladılar. Bundan dolayı altın satmayın. Şu anda latın fiytalarını şişiren bir husus da bankalar üzerinden yapılan altın satışlarıdır. Olmayan bir altını alıp satıyorsunuz. Bu da altın fiyatlarının şişmesine neden oluyor. Altın yatırımcısı sakin olsun ve panik içerisinde hareket etmesin. Fiyatların çok artması endişelendirmesin." ifadelerini kullandı.

PANİKLE ALTIN ALMAYIN!

Altın yatırımı yapılırken panikle hareket etmenin doğru olmadığını söyleyen Haluk Özdil, "Panik içerisinde altın alımı yaparak kazanç sağlanacağını düşünmüyorum. Gram altın 435 TL'yken altın alsaydınız bundan kazanç elde edebilirdiniz. Ancak şu anda bu yüksek fiyattan altın alımı yapmak kazandırır diye bir iddiada bulunamam. Sakin olup ortalığın durulmasını beklemek gerekmektedir." şeklinde konuştu.

ONS ALTIN TAHMİNİ!

Ons altın ile alakalı olarak da tahminde bulunan Haluk Özdil, "Ons altın tarafında da yükseliş beklentisi içerisinde olabiliriz. Ancak bu kısa vadeli bir yükseliş olacaktır. Orta vadede altın piyasasının ne şekilde savrulacağını bilemiyoruz. FED'in faiz kararlarını beklemmiz gerekir. Buna göre faiz artırımlarından ons altın olumsuz etkilenecektir. Ancak şunu tahmin edebiliriz ons altın 2022'de öyle 2.000 Dolar seviyesini filan aşmayacak." dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@