Altın, Gümüş Ve Bitcoin İçin Kritik Seviyeler Neler, Ralli İhtimali Var Mı? Ekonomist Ali Ağaoğlu'ndan Çarpıcı Tahminler

Ünlü ekonomist Ali Ağaoğlu altın, gümüş ve Bitcoin için beklediği kritik seviyeleri açıkladı. Ons altın, ons gümüş ve Bitcoin ne kadar olacak? 

Finans 21.04.2022 - 22:52 21.04.2022 - 22:52 Engin Uzunoğlu

Finans piyasalarında önemli gelişmeler meydana gelmeye devam ederken piyasalardaki olası fiyatlamalar da merak konusu oluyor. Yüksek enflasyon ortamında yatırımcılar hangi yatırım aracına yönelmeleri gerektiğini kestiremiyorlar. Bundan dolayı da tüm piyasalar yatırımcıların gözlem altın kalıyor. Peki hangi alanda yatırım yapılmalı? Altın, gümüş ve Bitcoin’de hangi fiyatlamalar olacak. Ünlü ekonomist Ali Ağaoğlu’ndan ezber bozan finansal analizler...

ALTIN VE GÜMÜŞTE KRİTİK SEVİYELER

Altın ve gümüş fiyatlarına dair değerlendirmelerde bulunan Ali Ağaoğlu, “Ons altında 1.931 Dolar seviyesi gümüşte ise 24,84 seviyeleri kritik olacak. Bu seviyeler aşağıya sarkarsa düşüş hızlanır. Ons gümüşte 26,35 Dolar, ons altında ise 1.970 Dolar seviyelerine dikkat etmek gerekiyor. Eğer haftalık kapanışlarda bu seviyeler aşılmazsa ben ne altında ne de gümüşte ciddi bir fiyat hareketi beklemiyorum.” dedi.

ALTIN İLE GÜMÜŞ İÇİN RALLİ İHTİMALİ VAR MI?

Altın ve gümüşte bir ralli ihtimalinin olup olmadığını da değerlendiren Ali Ağaoğlu, “Gerçekten enflasyon meselesinde insanlar sığınacak bir liman aradıklarında altın ve gümüşe gidebilirler. Altın ve gümüş fiyatları da bu açıdan yükselişe geçebilir. Ancak FED’in kararı beklenecektir. Dediğim seviyeler aşılmadıkça ben bir ralli beklemiyorum.” ifadelerini kullandı.

BİTCOİN 2022 YIL SONUNDA 80 BİN DOLAR OLACAK MI?

Bitcoin ile alakalı olarak da çok iddialı açıklamalarda bulunan Ali Ağaoğlu, “Kripto paralar enflasyona karşı çok koruma görevini yerine getiremediler. Eldeki düşmüş Bitcoin’i satmak için insanlara hayal satıyorlar. Bitcoin 1 Milyon Dolar olacak diyorlardı ne oldu? Bitcoin 80 Bin Dolar olacak mı sorusunun benim için bir anlamı yok. Bitcoin bir ay içinde 80 Bin Dolar olacak mı? Bence olmayacak. 2022 sonunda Bitcoin 80 Bin Dolar olacak mı? O zaman da bu fiyatlar görülmeyecek.” şeklinde konuştu.

FED BEKLENMELİ!

Yüksek enflasyon ortamında emtialara doğru bir yönelmenin olağan olduğunu söyleyen Ali Ağaoğlu, “Yatırımcının çok fazla alternatifi kalmadı. Para kazanmaktan ziyade parasını korumaya bakıyor. Bunun için de emtialar önemli bir kaynak. Bu piyasalarda kazanç imkanı daha yüksek olabiliyor. Bu açıdan altının yıldızı parlayabilir. Kriz ortamlarının güvenli limanı ine ön plana çıkabilir. Ancak FED’in beklenmesi gerektiğinin altını çizerek tekrar ediyorum. FED faiz kararının piyasalarda çok aşırı bir etkisi olacağını düşünmüyorum ama temkinli hareket etmek faydalı olacaktır.” dedi.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili ekonomiste aittir. Bu değerlendirmeler ile yatırım kararı alınması önerilmez. Burada kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@