Altın Kahini İslam Memiş Kehanetini Açıkladı! Gram Altında Hedef Rakam 600 TL

Gram altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmeleri ile ön plana çıkan İslam Memiş, piyasalarda yaz sonuna doğru oluşan havayı yorumladı. Memiş altın fiyatları için 600 TL'yi hedef gösterdi.

Altın Kahini İslam Memiş Kehanetini Açıkladı! Gram Altında Hedef Rakam 600 TL

Altın fiyatlarında ABD kaynaklı bazı veriler nedeniyle yaz sonunda doğru geri çekilme hareketleri yaşanmaya başladı. Dolar kurunun ise yurt içi piyasasına göre yön bulduğu bu dönemde yatırım araçlarının geleceği uzmanlarca ele alındı.

İSLAM MEMİŞ'TEN GRAM ALTIN 600 TL'Yİ GÖRECEK TAHMİNİ

Altın fiyatları yaz döneminin ilk döneminde düşme eğilimi göstermiş daha sonra yeni bir yükselme trendi yakalamıştı. Temmuz ayının son günlerinde ise yükselme trendini kaybeden altın Ağustos ayının ilk döneminde yeni bir gerileme yaşadı. Altın fiyatlarında oluşan dalgalı seyir ise İslam Memiş tarafından yorumlandı.

Altın fiyatlarında önümüzdeki aylarda nasıl bir hareketlenme olacağına ilişkin Milli Gazete'ye açıklamalarda bulunan ünlü piyasa uzmanı, gram altında beklentilerini açıkladı. Ağustos başında yaşanan değer kaybı nedeniyle korku satışları konusunda yatırımcıları uyaran Memiş, daha önceki bir analizini hatırlattı. Altın için hedef fiyatını da açıklayan Para Piyasaları Uzmanı Memiş şu ifadeleri kullandı. "Bugünki altında yaşanan düşüşler birikimini ve yatırımını altına yapan kişileri korkutup satışlara itmemeli. Ben 2021 analizimde de bunu yazmıştım gram altın fiyatları bu yıl sonunda 580-600 lira bandını görecek."

YABANCI ANALİSTLERİN ALTIN BEKLENTİSİ

UBS Group AG stratejistleri Wayne Gordon ve Giovanni Staunovo gibi isimler altın fiyatlarına dair değişimi küresel piyasalar üzerinden değerlendirdiler. Altın fiyatlarında kademli bir düşüş bekleyen stratejistler; altında değer kaybı olma tahminleri salgın sonrası toparlanma, Fed’in varlık alım programında küçülmeye gitmesi ve daha güçlü bir dolar etmenlerine bağladılar. UBS Group AG stratejistleri ons altında 1700 dolara kadar gerileme olabileceğini ifade ettiler.

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına dair yapılan değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.

SONRAKİ HABER