Altın Onların Elinde! 2 Ay Önceden Altındaki Yükselişi Bilen Dünya Altın Konseyi 2022 Altın Tahmini İle Deprem Yarattı

Altın fiyatları yukarı yönlü hareket ederken ABD enflasyon verisi ve FED baskısı altındaki fiyatlardaki yön merak konusu olmuştu. Dünya Altın Konseyi altın tahmini açıklandı. Altın düşer mi, çıkar mı?

Finans 08.12.2021 - 15:07 08.12.2021 - 15:08 Gülcan Özer

Ekim ayında yayımlanan rapor ile altın fiyatlarındaki yükselişe işaret eden Altın Konseyi yeni altın fiyatları tahmini için beklenen açıklamayı yaptı. Bu sefer açıklama Dünya Altın Konseyi Başkanı Juan Carlos Artigas tarafından yapıldı. 

Dünyada altının patronu olarak kabul edilen ve "altının kaderini elinde tutan adam" olarak anılan Juan Carlos Artigas, altın fiyatları için çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Son dönemde yaşanan yükseliş ile büyük bir hızla 700 TL bandını aşan gram altın fiyatı için 800 TL bandı tartışılırken ons altının 2 bin dolar seviyesini aşması halinde iç piyasada yükselen dolar kuru nedeni ile söz konusu hedefin gerçekten çok uzak olmadığı belirtiliyor. 

DÜNYA ALTIN KONSEYİ 2021 YIL SONU RAPORU: ALTIN FİYATI TAHMİNİ! 

ABD enflasyon verisi için geri sayım başlarken tüm dünya genelinde enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş altın fiyatları için destekleyici oldu. Amerika'da Cuma günü açıklanacak olan Kasım ayı enflasyon verisi öncesinde piyasalarda gerginlik artarken Dünya Altın Konseyi Başkanı Juan Carlos Artigas, piyasalardaki son durumu yorumladı. 

dünya altın konseyi altın fiyatları tahmini

ENFLASYONA KARŞI EN MÜKEMMEL KORUNMA ARACI ALTIN! 

Enflasyon rakamlarındaki keskin yükseliş tüm hızı ile devam ederken tüm dünyada güvenli yatırım limanı olarak görülen altına kaçış hızlanıyor. Konu hakkında değerlendirme yapan AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam enflasyona karşı en mükemmel koruma aracının altın olduğunu belirterek tüm göstergelerin yüksek enflasyon riskinin devam edeceğini gösterdiğini dile getirdi. 

altın fiyatları ne olur 8 aralık yorumu

ALTIN FİYATLARI 2022 VE 2023 YILINDA NE OLUR, ALTIN YÜKSELİR Mİ?

Dünya Altın Konseyi’nin küresel araştırma başkanı Juan Carlos Artigas ise altın fiyatlarına yönelik yapmış olduğu açıklamasında koronavirüs salgını nedeni ile uygulanan maliye ve para politikaları nedeni ile enflasyonun devam etme riskinin olduğunu belirterek enflasyondan korunma aracı olarak altının öne çıktığını dile getirdi. 

altın fiyatları 2022 tahmini

ALTIN FİYATLARI YORUMLARI: SARIKIZ RALLİSİ BEKLENİYOR MU?

Altın fiyatları için değerlendirme yapan Dünya Altın Konseyi’nin küresel araştırma başkanı Juan Carlos Artigas diğer emtialara oranla külçe altının performansının daha iyi olacağını belirterek enflasyonist döngünün altın fiyatlarını yukarıya doğru iteceğini söyledi. Merkez Bankalarının yükselen enflasyon nedeniyle zorunlu olarak altın varlıklarını arttıracağını belirten Artigas tüm koşulların altın fiyatları için uygun zemini işaret ettiğini dile getirdi. 

NOT: Burada yer alan bilgiler yapılan açıklamalardan derlenmiş olup emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Emlak365.com sitesi yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle burada yer alan bilgiler üzerinden alınan yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@