Altın Piyasasında Ralli Kokusu Alıyorum Diyen Ekonomist Tunç Şatıroğlu Yeni Fiyat Tahminlerini Açıkladı!

Türkiye'nin ünlü ekonomistlerinden olan Tunç Şatıroğlu altın piyasasına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Tunç Şatıroğlu altın fiyatlarına dair yeni tahminlerini açıkladı.

Altın Piyasasında Ralli Kokusu Alıyorum Diyen Ekonomist Tunç Şatıroğlu Yeni Fiyat Tahminlerini Açıkladı!

Altın piyasasında yeni hafta oldukça hareketli başladı. Ons altın adeta bir gövde gösterisi yaparak 1.800 dolar seviyesine doğru yaklaştı. Bunun üzerine ise uzman isimlerin altın yorumlarına olan ilgi yükseldi. Altın fiyatları yükselir mi, düşer mi? Ons altın ve gram altın ne kadar olur? Altının yeni yükseliş trendi nasıl bir fiyatlaya neden olacak?

ALTIN İÇİN YENİ RALLİ TAHMİNİ

Altın piyasası konusundaki analizleri ile gündem belirleyen isimlerden olan ekonomist Tunç Şatıroğlu yeni değerlendirmesini yaptı. Ons altın ve gram altın hakkında çok kritik bilgilendirmelerde bulunan Tunç Şatıroğlu, yeni bir ralli kokusu aldığını söyledi.

ONS ALTIN RALLİYE HAZIR

Ons altın hakkında değerlendirmelerde bulunan Tunç Şatıroğlu, “Altın fiyatlarının al pozisyonuna döndüğünü Cuma günü söylemiştim. Altın şimdi yeniden yükselişe geçti. Bugün 1.789 doları gören ons altın 1.795 dolar seviyesine doğru bir hareket ortaya koyuyor. Ondan sonra ons altın için yeni bir ralli başlamasını bekliyorum. Ralli için az bir şey kaldı diyebiliriz. Şu anda güçlü bir duruş altın için geçerli oluyor.” dedi.

altın yorumları

GRAM ALTIN YORUMU

Gram altın hakkında da analizini paylaşan Tunç Şatıroğlu, “Gram altında hareketli ortalama takip edildiğinde henüz beklenilen seviyenin aşağısında bir fiyatlama görüyoruz. 488 TL üzeri gram altın için oldukça pozitif bir görüntü olur. Ancak ons altındaki gibi bir yükseliş gram altın için geçerli olmayacaktır. Gram altını etkileyen bir dolar kuru gerçeği var. Dolayısıyla gram altının fiyatlamasında farklı parametreler etkili oluyor.” ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN 540 TL OLUR MU?

Gram altın için fiyat tahmininde de bulunan Tunç Şatıroğlu, “Gram altın için 540 TL hala gündemde olan bir hedeftir. Ancak bunun ne zaman gerçekleşebileceği konusunda tartışmalar yapılmaktadır. 2021 yılı içerisinde gram altın bu seviyelere ulaşabilir mi? Buna imkansız diyemeyiz, gram altın neden 540 TL olmasın? 540 TL'den sonra gram altın için hedef 624 TL olacak. İşte onun bu yıl içerisinde gerçekleşmesi oldukça zor.” şeklinde konuştu.

Not: Haberimizde yer verdiğimiz altın piyasasına ilişkin yorumlar ilgili ekonomistin bireysel düşünceleridir. Bu değerlendirmeler haberimizde yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Burada yer alan finansal yorumlardan yola çıkarak yatırım kararı verilmemelidir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.

SONRAKİ HABER