Altın Rekorunu İlk O Tahmin Etmişti! Haluk Özdil Şimdi De Kayışı Koparan Altının Düşeceği Tarihi Açıkladı

Gram altın fiyatı için ilk 650 TL tahminini yapan Özdil rekor kıran altın fiyatları için düşüş tarihini açıkladı. Altın fiyatları düşecek mi, gram ne zaman düşer, çeyrek altının fiyatı düşecek mi?

Finans 23.11.2021 - 14:29 23.11.2021 - 14:32 Gülcan Özer

700 TL seviyesinin üzerine son derece sert bir hareket ile çıkan gram altının fiyatı piyasada büyük şok etkisi yaratırken ekonomistlerin ve uzmanların altın yorumları da peş peşe geldi. Haluk Özdil altın yorumları ile son dönemin en çok  takip edilen uzman yorumları arasına girmeyi başarırken takipçi sayısını da arttırmaya devam ediyor. 

Gram altın fiyatı için ilk 650 TL rakamını telaffuz eden isimler arasında yer alan ve nokta atışı tahminleri ile adını duyuran Haluk Özdil altın tahmini ile yine büyük yankı uyandırdı. Altında yükseliş devam eder mi, altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi, altın ne olur, altın düşecek mi, ne zaman düşer, yön ne, altını olanlar ne yapmalı, altın alınır mı, satılır mı?

SON DAKİKA ALTIN FİYATLARI: GRAM VE ÇEYREK ALTIN NEDEN YÜKSELİYOR, YÜKSELDİ?

Uluslararası piyasada ons altının fiyatı ABD enflasyon verisi sonrasında büyük bir hızla yükselmiş, gram altınının fiyatı da bu yükselişten destek bulmuştu. Ardından Merkez Bankası tarafından Kasım ayı PPK toplantısı ile 100 baz puan faiz indirimi yapılmış, bu faiz indiriminin ardından dolar kuru 11 TL seviyesini aşarken gram altının fiyatı da 600 TL bandını aşmıştı. 

gram altın ve çeyrek altın fiyatı 23 kasım

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası yapılan Ekonomik Kurtuluş Savaşı açıklaması ve faiz yorumları ile beraber dolar kuru yükselişe geçmiş, dolar kurunun 12 TL sınırını aşması ile beraber gram altının fiyatı da 700 TL sınırını son derece sert bir şekilde aşmıştı. Piyasalarda anlık olarak şu anda gram altın 714.25 TL ve çeyrek altın ise 1.163 TL seviyesinden işlem görüyor. 

haluk özdil altın fiyatları yorumu

HALUK ÖZDİL ALTIN YORUMU İLE YENİ FİYAT TAHMİNİ YAPTI: ALTINDA YÖN NE OLUR?

Yaşanan yükselişi değerlendiren ekonomist Haluk Özdil altın fiyatı için yeni rekor tahminini 800 TL olarak duyurdu. Daha önce gram altın için yapmış olduğu 600 TL çıkışı ile adını duyuran ve ilk rekor tahmininde bulunan isim olan Özdil "Benim büyük yatırımcı ile işim yok. Ben küçük yatırımcıya sesleniyorum. Altın düşmeyecek. Paranız enflasyon karşısında erimesin diye diyorum. Bazı haberler çıkıyor, altın satışları patladı. Kuyumcular altın almıyor, fiyatlar düşecek gibisinden. Bu haberler biraz bilinçli gibi duruyor. FED, 12-13 Aralık, varlık alımlarını stabil tutabilir. Emlak balonu artık şişti. Altında kayışın yükseleceğini düşünüyorum" diyerek düşüş beklentisi olmadığını dile getirdi. 

altın düşecek mi ne zaman düşer

2022'DE ALTIN FİYATLARI NE OLUR, NİSAN - HAZİRAN AYI FİYAT TAHMİNİ BEKLENTİSİ KAÇ TL?

Özellikle de önümüzdeki Nisan ve Haziran aylarına dikkat çeken Özdil bu aylarda çok daha ciddi yükselişler beklediğini belirterek dünyadaki enflasyonu durdurmanın artık mümkün olmadığını, bunun da altın fiyatlarına yükseliş olarak yansıyacağını belirterek yatırımcılara dikkatli olmalarını tavsiye etti. 

NOT: Burada yer alan bilgiler Haluk Özdil'in yorumlarından derlenmiş olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@