Altın ve Dolar Bu Saate Kilitlendi! ABD Kasım Ayı Enflasyon Verisi Oranı Ne Zaman, Saat KAçta Açıklanacak?

Dolar kuru ve altın fiyatları için yönü belirleyecek ABD enflasyon Kasım 2021 verisi için geri sayım başladı. Peki, ABD Kasım enflasyon ne zaman açıklanacak? Aralık ayı enflasyon tahmini beklentisi!

Finans 07.12.2021 - 09:03 07.12.2021 - 09:03 Gülcan Özer

Son 31 senenin zirvesine tırmanan ABD enflasyon verisi için geri sayım başladı. Kasım ayı enflasyon rakamları için geri sayım başlarken dolar kuru ve altın fiyatları başta olmak üzere piyasalar yeni gelecek olan veriler ile şekillenecek. 

Özellikle de enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin sürmesi durumunda altın fiyatlarında sert hareketlenmeler beklenirken dolar kuru da aynı şekilde açıklanacak olan rakamlara göre kendisine yön belirleyecek. Peki, ABD enflasyon verisi ne zaman, hangi tarihte, saat kaçta açıklanacak, Amerika Kasım enflasyon beklentisi yüzde kaç?

ABD KASIM - ARALIK ENFLASYON VERİSİ ORANI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Amerika enflasyonu için geri sayım başladı. Enflasyon rakamları bir ay geriden açıklandığı için Aralık ayı içerisinde ilan edilecek olan enflasyon verisi Kasım ayının rakamlarını kapsayacak. 

abd kasım enflasyonu tarihi

ABD Kasım enflasyonu rakamı hem dolar kuru için hem de altın fiyatları için yön belirleyici olacak. Enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin devam etmesi durumunda gözler FED'e çevrilecek. Amerikan Merkez Bankası FED Başkanı Powell tarafından yapılacak olan açıklamalar takip edilirken şahin mesajların sürmesi durumunda altın fiyatlarında geri çekilme yaşanma endişesi bulunuyor. 

abd enflasyon tahmini

ABD KASIM AYI ENFLASYON BEKLENTİSİ TAHMİNİ YÜZDE KAÇ?

Amerika'da ve tüm dünyada merakla beklenen enflasyon raporu 10 Aralık 2021 Cuma günü saat 16:30'da ilan edilecek. Hatırlanacağı üzere bir önceki enflasyon oranı beklentilerin oldukça üzerinde yüzde 6,2 olarak greçekleşmişti. Ekonomistlerin Kasım ayı enflasyon tahmini beklentisi ise yüzde 6,7 olarak ilan edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@