Altın ve Dolar Kahini Yeni Müdahale Tarihi Verdi! Merkez Bankası'nın Kırmızı Çizgisi 1 Dolar 17 TL Mi?

Altın ve para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş dolar kuru ve altın fiyatları için yeni yorumlarda bulundu. Dolar neden yükseliyor, dolar 17 TL olur mu, tekrar geçer mi, dolara yeni müdahale var mı?

Altın ve Dolar Kahini Yeni Müdahale Tarihi Verdi! Merkez Bankası'nın Kırmızı Çizgisi 1 Dolar 17 TL Mi?

Dün açıklanan enflasyon rakamları sonrasında dolar kuru yeniden yükselişe geçerken 17 TL bandına doğru ilerlemeye başladı. Dolarda yaşanan yükselişin etkisi ile piyasalarda panik havası başlarken pek çok kişi "dolar tekrar 17 TL bandını aşar mı, olur mu?" sorularının yanıtını aramaya başladı.

Dolar kurunun neden yükselişe geçtiği merak konusu olurken konu hakkında yeni bir değerlendirme Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapıldı. Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan İslam Memiş burada yaptığı değerlendirmesinde hem kurun neden yükseldiğini hem de yükselişin kalıcı olup olmadığını açıkladı.

DOLAR NE OLUR UZMAN YORUMLARI: İSLAM MEMİŞ SON DOLAR YORUMU VE TAHMİNİ NE?

Yapmış olduğu başarılı altın tahminleri ve dolar yorumları ile adını duyuran ve kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaşan İslam Memiş özel bir televizyon kanalının canlı yayınında dolar kuru ve altın yorumları hakkında yeni tahminlerde bulundu.

5 temmuz tarihli dolar kuru

Dün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon raporu ile Haziran ayı enflasyonunun yüzde 80 bandına doğru hızla ilerlemesi ile beraber dolar kuru an itibariyle 16,98 TL 'den işlem görüyordu. İslam Memiş yaptığı açıklaması ile dolar kuru tahminlerini değerlendirdi.

islam memiş dolar tahmini-2

İslam Memiş "Dolar endeksi tekrar 105 seviyesinin üzerine tırmandı. Uluslararası piyasada dolar kuru hızla yükseliyor. Dolar Euro paritesi ise yine geriledi. Hem dolar euro paritesinin düşmesi hem de dolar endeksinin yükselişi ile beraber bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde doların değer kazanmasına neden oldu. Dolar 17 TL seviyesine yakın noktaya taşıdı.

DOLAR TEKRAR 17 TL SEVİYESİNİ AŞAR MI, OLUR MU?

Gözler yarın FED tarafından açıklanacak olan tutanaklar hem de Avrupa Merkez Bankası tarafından yapılacak açıklamalar takip edilecek. Dolar kuru yeniden 17 TL seviyesini aşabilir. Ancak, bu noktada gözler yeniden ekonomik verilere çevrilecektir.

dolarda yükseliş yeniden başlar mı

Bu noktada mutlaka Avrupa Merkez Bankası faiz kararını beklemek gerekir. Özellikle de Eylül ayında ben risklerin artacağını öngörüyorum. Hükümetler bu noktada tedbir planlarını hazırlamaya çalışıyor. Kış aylarında Rusya'ya karşı ambargo ve tehditlerin devam etmesi durumunda doğalgaz ve buğday kozunu kullanacaktır. Kış döneminde pandemi vakaları da takip edilecek.

dolar tekrar 17 tl olur mu

DEVLET DOLARA MÜDAHALE EDECEK Mİ, KUR 17 TL'Yİ AŞARSA SÜPER BONA AÇIKLANIR MI?

Vaka sayıları biraz daha artarsa turizm gelirlerinde düşüş olur ve bu da bizi de olumsuz etkiler. Vaka sayısının artması bizim için de risk oluşturuyor. Müdahale için daha önce Ağustos ayı işaret edilmişti. Kur atakları takip edilmeli. Sınır çizgisi 17 TL. Belki 17 TL üzerine ataklar olursa ek tedbirler açıklanabilir. Şu anda piyasada resesyon fiyatlaması var" diyerek kurun 17 TL üzerine çıkması durumunda müdahale gelebilir dedi.

DOLAR KURU TAHMİNLERİ SON DAKİKA: KUR TEKRAR 17 TL OLUR MU?

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup emlak365.com sitesi tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.