Altın ve Dolar Tahminleri Tutan İslam Memiş Köpük Var, Acele Etmeyin Diyerek Araç Fiyatları Ne Zaman Düşecek Açıkladı

Araba fiyatlarında balon patlayacak! Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş araba fiyatları yorumu ile sosyal medyayı salladı. Araba fiyatları düşecek mi, ne zaman düşer, 2022'de ne olur?

Finans 23.01.2022 - 15:40 23.01.2022 - 15:40 Gülcan Özer

Hatırlanacağı üzere 2020 senesinde pandeminin patlak vermesi ile beraber araba fiyatları ilk olarak adeta çakılmıştı. İnsanların yaşadığı ilk şok ile beraber nakit kraldır dönemi yaşanmış, pek çok kişi ekonomideki belirsizlik nedeni ile nakitte kalmayı tercih etmiş, talebin bıçak gibi kesilmesi ve panik havası ile araç fiyatları son derece sert bir gerileme yaşamıştı. 

İlk şokun atlatılmasının ardından insanların hastalık kapma endişesi ile toplu ulaşımdan uzaklaşması ve kendi araçlarına yönelmesi ile arabaya olan talep patlama yaşamış, pandemi nedeni ile tedarik zincirinde yaşanan kırılma ve otomobil fabrikalarının kapalı kalması ile ise stok krizi yaşanmıştı. Talebin çok, aracın ise az olması ile araç fiyatları adeta alev almıştı. 

2022'DE ARABA FİYATLARI NE OLUR, 2022 YILINDA SIFIR ARAÇ FİYATLARI DÜŞER Mİ, 2.EL ARABA FİYATI YÜKSELİR Mİ, DÜŞECEK Mİ?

2021 senesinde sıfır araç üretimi büyük darbe alırken talebinde aynı dönemde artması ile önce sıfır araç fiyatları ardından ise ikinci el araba fiyatları rekor seviyelere ulaşmış, araba fiyatları akıl almaz seviyelere yükselmişti. Sıfır araç fiyatları için gelen zamlar ikinci el pazarı ve fiyatlarını da etkilemiş hatta bazı modellerde 2.el araba fiyatları sıfırını bile geçerek büyük bir şaşkınlık yaratmıştı. 

araba-fiyatları-ne-olur-2022

MART AYINDA ARABA FİYATLARI DÜŞECEK Mİ, AŞIRI PAHALI ARABALAR UCUZLAYACAK MI, ARAÇ FİYATLARINDA BALON NE OLACAK?

Konu hakkında bir açıklamada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapıldı. İslam Memiş sosyal medya hesabı üzerinden daha öncede yapmış olduğu açıklamasında araba fiyatlarının düşeceği yönünde beyanda bulunmuştu. 

ikinci el araç fiyatları

İslam Memiş takipçilerine yapmış olduğu paylaşımında "2.el araç satışları durdu. Çünkü herkes köpüğün farkında. Şubat’ta 2.dip ile birlikte durgunluk devam edecek. Çünkü araç fiyatları karşısında TL, farklı enstrümanlardan fırsat sunacak. 2.dip, araç fiyatlarında düşüşü sürdürecek. Acele etmeyin. Yüzde 10 gerilen araç fiyatlarında Şubat-Mart döneminde en az yüzde 20 düşüş bekliyorum." diyerek Şubat ayında 2. dip ile durgunluğun devam edeceğini ve Mart ayında fiyatların düşeceğini iddia etti. 

islam memiş araba fiyatları tahmini açıklaması

İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan sonra gözler bir kere daha araç piyasasına çevrilirken son dönemde hem ekonomide yaşanan dalgalanma hem kredi faiz oranlarındaki artış hem de yaşanan geçim sıkıntısı ve yüksek olan araç fiyatları nedeni ile arabaya olan talebin azaldığı belirtiliyor. 

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@