Altın ve Dolar Yatırımcısına Operasyon Uyarısı! Ekonomist İslam Memiş'ten Yatırımcılara Kritik Mesaj!

Piyasalarda görülen sert hareketlilikler özellikle küçük yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. ‘’Silkeleme operasyonu var’’ diyen İslam Memiş ise herkesi uyardı!

Finans 14.05.2022 - 10:22 14.05.2022 - 10:24 Duygu Dilan Duman

Finans Analisti İslam Memiş, piyasalarında yaşanan son gelişmeler sonrasında özellikle altın ve dolar yatırımcılarını uyardı. Öte yandan kripto paralara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, bu hafta çok büyük operasyon yapıldığı konusunda uyarılarda bulunmuştu. Geçtiğimiz Cuma günü haftayı çelişkili bir şekilde kapatan piyasalara ilişkin FED’in ciddi bir silkeleme operasyonu yaptığına dikkat çekti.

‘’FED Bilinçli Şekilde Silkeleme Operasyonu Yapıyor!’’

Geçtiğimiz hafta başından itibaren piyasalar özellikle FED kararları sonrasında ciddi bir hareket yaşadı. ABD Merkez Bankası (FED) tarafından bilinçli şekilde ‘’silkeleme operasyonu’’ yapıldığını ifade eden İslam Memiş, dolar/TL ve gram altın fiyatları için de farklı bir yorumda bulundu. Özellikle ekranlardaki rakamların serbest piyasalarda görülmeyeceğine dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Makas Aralığına Dikkat Çekti!

TCMB-faiz-kararı-sonrası-gözler-ABD'de!-FED-Nisan-Mayıs-faiz-artırımı-kararı-ne-zaman-hangi-gün-açıklanacak

Dolar/TL kuru ve gram altında makas aralığının açıldığına dikkat çeken İslam Memiş, yatırımcıların bu süreçte soğukkanlı olmaları ve paniğe kapılmamaları gerektiğini ifade etti. Sadece altın ve dolar için değil, aynı zamanda sert düşüş yaşayan kripto paralara karşı da temkinli olunması gerektiğini ifade etti. Bu hafta yaşanan sert çöküşten sonra her ne kadar piyasalar kötü bir görünüm çizse de bu tür dönemlerde çok daha fazla kişinin inen fiyatlar nedeniyle piyasalara girdiği ifade ediliyor. Dolar kurunda serbest piyasalarda, bankalar ve ekran arasında 3 liraya varan bir makas aralığı olduğunu da belirterek bu makas aralığına karşı temkinli olunması gerektiğini ifade etti.

Ekranlardaki Fiyatlar Piyasalarda Görünmüyor

Makas aralığı konusunda yatırımcıları uyaran İslam Memiş, altının ons aralığının 1830 – 1930 dolar seviyelerini işaret ettiğine dikkat çekti. Ancak gram altında görülen yükselişin dolar kurunda yaşanan artış olduğunu ifade etti. Öte yandan piyasalarda gram altının 925 lira olduğunu ifade eden İslam Memiş, 906 lira seviyelerinde ekranlarda olduğu gibi piyasada gram altın olmadığına işaret etti. Yatırımcıların temkinli olması uyarısını yaptı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@