Altın ve Doları Olanlara Kriz Uyarısı Gecikmedi! İslam Memiş Ekim Ayı İçin Yol Haritasını Açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni yol haritasını duyurdu! Eylül planının açıklayan İslam Memiş, krizin derinden hissedileceğine vurgu yaptı! İşte detaylar…

Finans 06.06.2022 - 09:37 06.06.2022 - 09:39

Ünlü Finans Analisti İslam Memiş, enflasyon sonrasında hafif geri çekilme görülen altın ve dolar fiyatlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Dolar fiyatlarındaki artışın altın fiyatlarına da yansıması ile gelen yeni dönemde yüksek enflasyonun da ciddi etkisi görülmeye devam ediyor. Beklentilerden çok daha hızlı bir şekilde yeni pik noktasına ulaşıldığını ifade deden İslam Memiş, eylül ve ekim hazırlıklarının başlaması gerektiğine işaret etti.

Altın ve Dolarda Yeni Yol Haritasını Açıkladı!

altin-dolar

İsabetli piyasa tahminleri ile yakından takip edilen isimlerinden Finans Analisti İslam Memiş, yüksek enflasyon oranlarının tüm dünyada görülmeye devam ettiğine işaret etti. ABD’de son 40 yılın zirvesine çıkan enflasyon oranlarının da etkisinden bahsetti. Ekim ayına kadar yeni yol haritasını çizdiğini söyleyen İslam Memiş, Nisan ayında gerçekleşen final ayı sonrasında bekleme pozisyonuna geçildiğini aktardı.

Altın ve dolarda o seviyelerden işlem yapmayanların şimdiki görünümde altının bin lira, doların da 16,60’ı test etmeye başlamasının ardından dolar – altın alınır mı sorusunu yöneltmeye başladıklarını söyledi. Nisanda final alımı yaptıklarını ve mayıs – temmuz arasında bekleyişe geçtiklerini dile getiren İslam Memiş, haziran ayı öngörüsünün dolar/TL’de 16,80’e kadar olduğunu söyledi. Yatırımcıların bu oranlara karı dikkatli olması gerektiği ifade edildi.

Kriz Çok Daha Derinden Hissedilecek!

Temmuz ayında beklenen seviyelerin daha erken geldiğini söyleyen İslam Memiş, artık eylül hazırlığının başlaması gerektiğini ve ekim ayının hedef olması gerektiğini söyledi. Bundaki sonraki hedefi ekim ayı olarak açıklayan İslam Memiş, küresel piyasalarda kaostan en az şekilde etkilenmek için amacın nakit birikimlerini artırmak olduğuna işaret etti. Eylül ayında başlayacak ve ekim ayında iliklerimize kadar hissedeceğimiz küresel bir ekonomik krizin tüm gelişmekte olan ülkeleri etkileyeceğinin altını çizdi.

6 Haziran Pazartesi gününde ise gram altın 987 TL’den yeni haftaya başlarken, dolar/TL ise yeni güne 15,56 TL seviyesi ile başladı.

Emlak365 hiçbir yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığını yetkili kişiler yapar. Emlak365’in haber kaynakları piyasa verileri ve uzmanların tahminlerinden oluşmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@