Altın Yatırımcılarına 3 Ocak Uyarısında Bulunan İslam Memiş Ons Ve Gram Altın İçin Rekor Tahmini Yaptı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten yeni bir piyasa değerlendirmesi geldi. Altın yatırımcılarına 3 Ocak uyarısı yapan İslam Memiş, yatırımcıları dikkatli olmaya davet etti. 

Finans 27.12.2021 - 23:00 27.12.2021 - 23:00 Engin Uzunoğlu

Altın piyasalarında meydana gelen fiyat değişlimlerinin ardından gözler uzman isimlere çevrildi. Altın yatırımı olanlar veya altın yatırımı yapmak isteyenler altın piyasalarında ne gibi değişimler olabileceğine dair bilgileri uzman değerlendirmelerinden elde edebiliyorlar. Altın piyasalarına hakim olan bir ekonomist olarak tanınan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de son bir altın yorumu yaptı. Altın piyasasında neler oluyor? Altın fiyatları düşecek mi? Ons altın ve gram altın ne kadar olacak?

ALTIN YATIRIMCISINA 3 OCAK UYARISI!

Altın fiyatlarına dair öngörüleri daima çıkan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, "Altın piyasayı en çok manipülasyona uğrayan piyasa olduğunu biliyoruz. Ancak bu kadar kolay manipülasyon olmamalı. Şimdi çıkmış 3 Ocak'ta enflasyon açıklanacak, dolar kuru yükselecek ve gram altının fiyatı da artacak diyorlar. Bu oyuna gelmeyin arkadaşlar. Enflasyonun açıklanacak da ne olacak? Biliyoruz yüksek bir enflasyon olacak. Dünyanın neresinde düşük enflasyon var ki bizde olsun. Bu yüksek enflasyon tahmin edilemez bir durum mu ki piyasalar şok bir fiyatlama yapsın." dedi.

GRAM ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ?

Altın fiyatlarındaki düşüşleri de değerlendiren islam Memiş, "Altının ons tarafında bir düşüş yok ama dolar kurunun etkisiyle gram altında bir gerileme oluyor. Yaklaşık bir ay boyunca bana göre bu fiyatlamalar devam edecektir. Gram altının fiyatında geri çekilmeleri ve yükselişleri görebiliriz. Ancak ben düşüşlerde çok sert bir fiyatlama beklemiyorum. Bunun için de gram altın fiyatı düştü hemen bunu elimizden çıkaralım diyerek satış yapılmasını doğru bilmiyorum. Altın yatırımı sabır gerektiren bir iştir. Sabreden altında daima kazanır." ifadelerini kullandı. 

ALTIN İÇİN REKOR TAHMİNİ!

Altın piyasasında 2022 fiyat tahminlerini de açıklayan İslam Memiş, "Altın fiyatlarında meydana gelen düşüşlerle panik satışlarını asla tasvip etmiyorum. şu anda ons altında değil ama gram altında düşüşler oluyor. Ancak bu düşüşün kaynağı altın değil. Altın yatırımı olanlar sabırlı olsunlar 2022 yılında altın fiyatlarının rekor seviyelere ulaşabileceğini tahmin ediyorum. Benim öngörüm bu şekilde. Net bir rakam vermek çok iddialı olur ama altın 2022 yılında kendisini rekorlarla gündeme getirecektir." şeklinde konuştu.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler tamamen ilgili ekonomiste ait olmakla beraber yaşnızca bilgilendirmek maksadıyla habere konu edilmiştir. Buradaki yorumları tek veri olarak kabul ederek yatırım yapılmamalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@