Altın Yatırımı Olanlar Dikkat, Uzman İsim Açıkladı! Ons Altın İçin 2.200 Dolar, Gram Altın İçin 1.100 TL Tahmini!

Altın piyasasında agresif fiyatlamalar yaşanmaya devam ediliyor. 1.900 Dolar seviyesinin aşağısına sarkan ons altın panik yarattı. Altın fiyatları ne kadar olacak? Uzmanından altın tahminleri...

Finans 26.04.2022 - 02:39 26.04.2022 - 02:39 Engin Uzunoğlu

Altın piyasası oldukça hareketli günler geçiriyor. Altın fiyatlarında yükseliş beklentilerinin zirveye çıktığı bir süreçte düşüşler panik yarattı. Geçtiğimiz hafta 1.970 dolar seviyesini gören ons altın şu anda 1.899 Dolar seciyesinde işlem görüyor. Bir haftadan kısa bir sürede ons altın 50 Dolardan fazla değer kaybederken yaşanan agresif fiyatlama altın yatırımcılarını endişelendiriyor. 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK!

Altın piyasasına dair değerlendirmeleri ile ön plana çıkan uzman isimlerden olan ekonomist Tuna Kaya altın fiyatlarına dair yeni bir değerlendirmede bulundu. Altın piyasasında fiyat odaklı bir endişeye gerek olmadığını söyleyen Tuna Kaya, “Altın fiyatları kimseyi endişelendirmesin. Altın için yükseliş trendi halen daha devam ediyor. Kıymetli metale tüm dünyada talep artmaya devam edecektir. Özellikle Çin’de kapanmanın kalkması ile beraber altın piyasası da yeniden yükseliş hareketine devam edecektir.” dedi. 

ONS ALTIN İÇİN 2.200 DOLAR ÖNGÖRÜSÜ

Ons altın için fiyat tahmininde de bulunan Tuna Kaya, “Özellikle ons altın için yaz aylarını işaret ediyorum. Yaz aylarına geldiğimizde yüksek bir ons altın fiyatı ile karşılaşacağız. Ons altın önce 2.000 Dolar seviyesini aşacaktır. Bunun için yaz aylarının gelmesi gerekmeyebilir. Mayıs ayında veya Haziran ortalarında bu seviye görülebilir. Ardından ise ons altının 2.200 Dolar seviyesine doğru koşusunu takip ediyor olacağız. Altın fiyatları er veya geç kesinlikle artacaktır.” ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN FİYAT TAHMİNİ!

Gram altın fiyatları ile alakalı olarak da bir değerlendirme yapan Tuna Kaya, “Gram altın için 900’lü seviyeler bana göre alım fırsatıdır. Bu seviyeleri ilerleyen aylarda bulabileceğimizi sanmıyorum. Hem yükseliş beklentisi olan dolar kuru hem de ons altının olası sıçrama ihtimali gram altında agresif bir fiyatlamayı işaret ediyor. Zaten 900 TL ile 940 TL arasına sıkışan bir gram altın var. Her sıkışma bir patlama ile sonuçlanmaktadır. Gram altında da bu patlama gerçekleştiğinde fiyatlama 1.000 TL’nin üzerinde olacaktır. 1.100 TL noktası çok uzak değil.” şeklinde konuştu.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler ilgili uzmanın kişisel düşünceleridir ve yatırım yaparken tek veri olarak değerlendirilmemelidir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@