Altın Yine Rekor Kırdı, 1 Gram Altın 575 TL, Çeyreğin Satış Fiyatı 941 TL Oldu! Altın Neden Yükseliyor?

ABD enflasyon verileri öncesinde gram altın ve çeyrek altının fiyatı rekor tazeledi, tüm zamanların en yüksek seviyesi rekoru yeniden kırıldı. 10 Kasım Çarşamba gram, çeyrek, 22 ayar bilezik fiyatları

Finans 10.11.2021 - 11:46 10.11.2021 - 11:46 Gülcan Özer

Finans piyasaları bugün açıklanacak ABD enflaslasyon verisi rakamlarına odaklanırken altın fiyatları yeni güne yine bir rekor haberi ile başladı. Gram altının fiyatı 575 lirayı görürken, çeyrek altının fiyatı ise 941 lirayı görerek tüm zamanların en yüksek seviyesi rekoru bir kere daha kırılmış oldu. 

Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş enflasyon verisi öncesi vites arttırırken ekonomistlerin uzman yorumları ve altın fiyatlarında tahminler de yakından takip ediliyor. Peki, altın fiyatları neden yükseldi, yükseliyor, düşer mi, ne zaman düşer, altının fiyatı düşecek mi?

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ FİYATI TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK TARİHİ ZİRVESİ REKORUNU KIRDI! 

Altın fiyatları bugün yine rekor kırdı. Gram altının fiyatı yaşanan yükselişin ardından 575 TL seviyesini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken çeyrek altının fiyatı ise 941 TL seviyesi ile rekor tazeledi. 

10 kasım altın fiyatları listesi

Yaşanan sert yükseliş sonrasında ABD enflasyon verisi endişesi ile yoğun kar satışı baskısı oluştu ve gram altın 573,81 TL alış ve 5732,96 satış fiyatı seviyesine çekildi. Çeyrek altının alış fiyatı ise 914 TL alış ve 938 TL satış fiyatına geriledi. 

altın fiyatları rekor kırdı 10 kasım

10 KASIM 2021 ALTIN FİYATLARI LİSTESİ, ALTIN BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL?

Piyasalardaki veri akışı ve dalgalanma ile altın fiyatlarında sert fiyatlamalar yaşanırken 575 liralık rekorun ardından gram altın alış fiyatı 573,81 TL ve satış fiyatı ise 573,96 TL seviyesine kadar çekildi. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı ise 1.826,37 dolar seviyesine kadar geri çekilme yaşadı. 

Amerika'da bugün saat 16:30'da açıklanacak olan enflasyon verisi endişesi ile yoğun kar satışları yaşanmaya başlanırken altın çeyrek altının fiyatı da 941 liralık rekorunun ardından 938 liraya kadar geri çekildi. 18 ayar altının gram fiyatı 418,99 TL olurken 22 ayar bileziğin gram satış fiyatı ise 537,18 TL oldu. 

altında yeni rekor

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ, YÜKSELİYOR, DÜŞER Mİ, NE OLUR, ALTINDA YÖN NE?

Altın fiyatları Amerika'da açıklanacak olan enflasyon verisi öncesi dalgalı seyrediyor. FED tarafından yapılan son toplantı sonrasında faiz indirimi yapılmayacağı yönünde açıklamaların gelmesi altını desteklemişti. 

Dünya genelinde enflasyonun yükselmesi ve enflasyonist bir iklim oluşması güvenli yatırım limanı olarak gösterilen altın fiyatlarını destekliyor. Yine FED'in tahvil alımlarını azaltması da altın fiyatlarını yükseltmişti. Bugün ABD'de enflasyon beklentisi tutturulursa bu durumda altın fiyatlarında yükselişin devam edebileceği belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@