Altın Yükselir Mi Selçuk Geçer Açıkladı! Dolar Yorumları Olay Olmuştu, Altının Enflasyon Rüzgarı İle Uçacağını Söyledi

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolar yorumları kadar altın tahminleri ile de takip ediliyor. Altın fiyatları ne olur sorusuna yanıt geldi. Altın yükselir mi, son dakika dolar tahmini, düşecek mi?

Finans 15.01.2022 - 00:23 15.01.2022 - 00:23 Gülcan Özer

Yapmış olduğu dolar kuru tahminleri ve telaffuz ettiği rakamlar ile adını duyuran, sansasyonel yorumları nedeni ile hakkında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından manipülasyon iddiası ile suç duyurusunda bulunulan Selçuk Geçer sosyal medya hesabı üzerinden yeni tahminini duyurdu. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer daha öncekileri aratmayan rakamları telaffuz ettiği yeni tahmini ile de büyük yankı uyandırdı. 

Dolar kurunun 18.36 TL seviyesini görmesinin ardından gram altında bu rekora eşlik etmiş ve 1.056 TL seviyesini görerek tüm zamanların tarihi rekorunu kırmıştı. Ancak 20 Aralık akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı ile önce dolar kuru çok sert bir düşüş yaşamış, çakılan kur beraberinde altın fiyatlarını da dibe çekmişti.

UZMAN ALTIN YORUMLARI: GRAM ALTININ FİYATI YÜKSELİR Mİ, ALTIN FİYATLARI NE OLUR?

Yaşanan yükselişi firsata çevirmek isteyen kişilerin o dönemde yüksek fiyattan altın ve dolar almaları yaşanan düşüş ile zarar etmelerine neden olmuştu. Yüksek fiyattan altın alanlar, elinde altını olanlar, altın almak isteyenler ve altın borcu olanlar altın fiyatları düşecek mi, tekrar yükselir mi, ne olur düşer mi, yön ne olur? sorularına yanıt aramaya devam ediyorlar. 

selçuk geçer altın tahmini 15 ocak

Konu hakkında açıklama yapan ekonomist Selçuk Geçer altın yorumları ile büyük bir yükseliş başladığını dile getirdi. Selçuk Geçer yayımladığı videosunda "Ons altının fiyatı büyük bir ısrarla 1800 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya devam ediyor. Hatta Amerika tarafından açıklanan enflasyon rakamları sonrasında ons altının fiyatı 1830 dolar seviyesine kadar çıktı.

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR, 2022 YIL SONU GRAM ALTIN FİYATI TAHMİNİ BEKLENTİSİ KAÇ TL?

 Peki, altın fiyatları neden yükseliyor? Bunun nedeni beklenen faiz adımlarının bir türlü gelmemesi ve beklentinin karşılanamaması. Enflasyon yükseldikçe ve faizle aradaki makas açıldıkça altına kayış yaşanacak. FED faiz artırımı kararını açıkladığı dönemlerde düşüşler yaşansada ons altının fiyatı 2 bin 400 doları zorlayacak. Hem ons hem de dolar kurunda yaşanan yükseliş ile gram altın ilk etapta 800 TL, sonrasında ise yıl içinde 1500 TL seviyesini görecektir. 

selçuk geçer dolar tahmini 15 ocak

SELÇUK GEÇER SON DAKİKA DOLAR KURU TAHMİNİ NE KADAR, KAÇ TL?

FED'in 26 Ocak'ta yapacağı açıklamalar ile şahin mesajlar verilirse TL'de değer kayıpları yaşanabilir. 1 dolar 14 TL kritik bir seviye, bu sınır kırılırsa 18 liraya kadar hızlı bir çıkış olabilir. Dolar 10 liranın altına düşer mi, 9 lira olur mu? Olabilir, ama bu şartlarda pek mümkün görünmüyor. Türk Lirası şartlar gereği değer kaybetmeye devam edecek. Ben bu sene içerisinde dolar kurunun 26 liraya çıkabileceğini düşünüyorum" dedi. 

NOT: Burada yer alan bilgiler Selçuk Geçer'in açıklamalarından derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@