Altında Bu Seviyeye Dikkat! İslam Memiş Gram Altın ve Piyasalara İlişkin Yeni Seviyeleri Duyurdu!

Altın fiyatları son haftalarda yükselişe geçti! Altın piyasasının kurt isimlerinden İslam Memiş yeni seviyeleri duyurdu! Gram altının önü bu seviyeden sonra açık! İşte detaylar…

Altında Bu Seviyeye Dikkat! İslam Memiş Gram Altın ve Piyasalara İlişkin Yeni Seviyeleri Duyurdu!

Dolar kurunun yukarı yönlü harekete başlamasının da etkisiyle özellikle gram altın fiyatlarında yükseliş görülmeye başladı. Gram altını 980, dolar/TL’nin ise 16,40 lira seviyelerini aşmasının ardından gelecek yeni seviyelere ilişkin direnç noktalarını açıkladı. Öte yandan piyasalara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, AB ülkelerinin Rus petrolüne uyguladığı yasağın brent petrol fiyatlarında da ciddi artışlara neden olduğu aktarıldı.

Altında Yeni Hedefi Duyurdu!

Küresel olarak ekonomilerde yaşanan birçok soruna ve yeni gelişmelere dikkat çeken İslam Memiş, altın yorumu ile yeniden gündemde ilk sırada yerini aldı. Uzun süredir hareketliliğin görüldüğü altın fiyatlarında yeni hedefi duyuran İslam Memiş, Çin tarafında normalleşme kapsamdaın ons bazında altın fiyatlarının baskılandığı ancak dolar endeksinin toparlanmasının da dolar/TL üzerinde 16,40 seviyesini test etmeye zorladığı aktarılıyor. Söz konusu direnç seviyesi kırılırsa yeni hedef 16,40 TL olabileceği aktarıldı.

Gram altında ise kırmızı çizgi 980 lira seviyesi olarak açıklandı. Bunun üzerinde olası atakların görülmesi halinde 1.050 TL yeni direnç seviyesinin takip edilebileceği aktarılıyor. Merkez Bankası tarafından baskılanacağını ifade eden İslam Memiş, yarı yatay bir sürecin görülmeye devam edebileceğini aktardır.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

800-tl-sinirini-test-eden-gram-altin-fiyati-dususe-gecti

1 Haziran 2022 Çarşamba gününde gram altın hareketini sürdürüyor. Hafta ortasında 968 lira seviyesinden bir önceki kapanışın hemen altında görülen gram altın, ons altında yaşanan düşüşten de etkilenmeye devam ediyor. Ancak dolar/TL’nin 16,42 seviyesine gelmesinin ardından gram altında bir süre daha yukarı yönlü hareketin devam etmesi bekleniyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatları ise hafta ortasında günün ilk yarısında hafif bir aşağı yönlü hareket gösteriyor. Mevcut durumda 1 Haziran itibariyle 1.595 TL seviyesinden işlem gören çeyrek altın, nispeten geri çekilme yaşıyor. Altın ve dolarda görülebilecek yeni seviyeleri aktaran İslam Memiş ise risklere karşı uyarıyor.

Emlak365 yatırım tavsiyesi vermez. Emlak365 uzmanların genel piyasa tahminlerini ve güncel haberleri paylaşmaktadır. Yatırım tavsiyesini ilgili kuruluşlar ve kişiler yapar.