Altında GES ve FED etkisi! İslam Memiş altın alacaklara duyurdu: Gram altında 950 TL...

Altın fiyatları 1000 TL'nin üzerinde seyrederken altını olanlar ve altın alacaklar için kritik uyarı geldi. İslam Memiş, altında direnç seviyelerini tek tek açıkladı.

Altında GES ve FED etkisi! İslam Memiş altın alacaklara duyurdu: Gram altında 950 TL...

Piyasalarda bir yükseliş bir düşüş grafiği çizen altın fiyatları, Haziran ayına damgasını vurdu. Haziran ayını büyük bir yükselişle başlatan ve en hızlı şekilde 1000 lirayı aşan gram altın, son günler de az da olsa gerilemeye başladı.

Altın fiyatları hakkında yaptığı değerlendirmelerle adından söz ettiren Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Gelire Endeksli Devlet İç Borçlanma Senedi (GES) duyurusundan sonra elinde altın ve dolar bulunduranlara satma talimatı vermişti.

GES piyasayı hareketlendirdi, FED coşturdu!

Amerika Merkez Bankası Fed'in 75 baz puanlık faiz artırımına gitmesi ardından piyasalarda hareketlilik yaşanırken dolar kuru 17,30 TL seviyesini aştı. Gram altın ise Haziran ayının başından sonuna kadar 900 TL seviyesinden 1.030 liraya kadar yükseldi. İslam Memiş, piyasada yaşanan düşüşlere dikkat çekerek gram altın için direnç seviyelerini açıkladı.

altın-29

Şok tahmin: Gram altın 950 TL...

Gram altın fiyatı hakkında çarpıcı bir tahminde bulunan İslam Memiş, döviz ve altını olan ya da altın almak için bekleyenler için yeni seviyeleri açıkladı.

Memiş, doların kapanışı 17,30 TL seviyesinde yapması durumunda 17,50 TL direnç seviyesinin takip edileceğini, 16,50 TL'nin ise aşağı yönlü direnç seviyesi olduğunu bildirdi.

Gram altın şu an 1.024 TL seviyelerinde olurken, direnç seviyesinin 950 TL olduğunu ve altının ons fiyatında boğa piyasasının görülebileceğine dikkat çekti. Gram altında yeni bir yükseliş olabileceği gibi aynı zamanda kısa aşağı yönlü kırılmaların meydana gelebileceğini ifade etti.

altın2-12

Ev, araba, arazi alacaklar elini çabuk tutsun!

İslam Memiş, enflasyonun düşme olasılığının bulunmadığını belirterek, bu sebeple ev, araba, arazi alacak olanların ellerini çabuk tutması gerektiğini, doların 16,75'e ve gram altının 980 TL seviyesine gerileyince yeniden yorum yapacağını dile getirdi.

Gram altın şu an bin 24 lira seviyesinden işlem görüyor. Ons altın 1.839 dolar, çeyrek altın 1.690 lira ve cumhuriyet altını ise 6 bin 738 liradan işlem görüyor.

Editör Notu: Haberimizde gram altın fiyatlarına ilişkin yapılan yorumlar yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Emlak365.com yatırım tavsiyesi vermemektedir.