Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı Müjdeyi Verdi! Ankara Kalesi Çevresi Yenileniyor

Ankara Altında Belediye Başkanlığı, Ankara Kalesi'nin civarında bulunan uzun süredir adım atılması beklenen gecekondulara ilişkin çalışmalarına başladı.

EMLAK HABERLERİ 09.03.2020 - 10:45 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Ankara Altında Belediye Başkanlığı, Ankara Kalesi'nin civarında bulunan uzun süredir adım atılması beklenen gecekondulara ilişkin çalışmalarına başladı. Altın Belediye Başkanı Asım Balcı tarafından yapılan açıklamada bölgenin canlanması adına gerçekleştirilecek yıkım işlemlerine başlandığı ifade edildi.

Ankara Altındağ Belediyesinin en önemli tarihi alanlarından olan Ankara Kalesi çevresinde kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor.Ankara Kalesi'nin etrafında yer alan gecekondu ve metruk yapıların dönüştürülmesine ilişkin yapılacak çalışmalarda bölgenin kente ve tarihi dokuya uygun olarak yenilenmesi amaçlanıyor. ANKARA KALESİ ÇEVRESİ YENİLENİYORAnkara Kalesi'nin çevresinde yapılacak olan çalışmaların ilk adımı Kayabaşı bölgesinde olacak.Altındağ Belediye Başkanı Doçent Dr. Asım Balcı bu dönüşüm çalışmalarına ilişkin son durumu resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. Asım Balcı kısa süre önce kendisine ait Facebook hesabından yapmış olduğu paylaşım ile Ankaralılara projenin başladığı müjdesini verdi. Asım Balcı paylaşımında, "Altındağ için bir önemli projeye daha imza atıyoruz. Ankara Kalesi'nin eteklerindeki Kayabaşı bölgesinde metruk yapıları mevzuat çerçevesinde tek tek yıkıyoruz. Altındağ Belediyesi olarak Ankaramızın kanayan yarası olan bölgeyi ayağa kaldırmak için çalısmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. Altındağ Belediye Başkanı Balcı daha sonra Twitter'dan yapmış olduğu bir diğer paylaşım ile Kayabaşı bölgesinde süren metruk yapı yıkım çalışmalarını incelediğini ifade etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@