Altını Olanlar Bir Kez Daha Düşünsün! Altın Fiyatları Kendine Bir Yön Çizecek! İşte Uzman Yorumları

Altın fiyatlarındaki bir inişli bir çıkışlı ivme son dönemlerde vatandaşı olumsuz etkiledi. Altın yatırımcıları süreci merak ederken, altın uzmanlarından uyarı geldi!

Finans 21.09.2021 - 11:11 21.09.2021 - 11:56 Elif İşçi

Altın fiyatlarında meydana gelen iniş ve çıkışlar son dönemlerde altın yatırımcısının kafasını karıştırmaya devam ediyor. Üst üste düşüş ve ardından yükselişlerin yaşanmasının ardından şimdilerde altının ons fiyatı belirli bir stabilite yakalamış gibi görünüyor. Şimdilerde altının ons fiyatı 1763 dolar seviyelerine kadar düşmüş oldu.

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde altının psikolojik sınırının ise 1800 dolar seviyelerinde olduğu ifade ediliyor. Altın yatırımı olanlar bu belirsiz süreç içerisinde kendilerini nasıl bir sürprizin beklediğini ve nasıl hareket etmeleri gerektiğini ise bilmiyorlar.

ALTIN İÇİN BU YIL SON ALIM FIRSATI OLABİLİR!

ltın-fiyatları

Altının ons fiyatının düşmesinin ardından altın uzmanları yatırımcıları ve yatırım yapmak isteyenleri uyardı. Altın için son kez alım fırsatı olabileceği ifade edildi. Şimdilerde altının ons fiyatının gerileyebileceği son noktanın 1770 ve 1765 dolar seviyelerinin olduğu düşünülüyor.

Ancak daha kabaca bir hesaplama yapılacak olursa altının 1750 – 1850 dolar band aralığında ilerleyeceği düşünülüyor. Uzun vadeli düşünüldüğü zaman mutlaka bir kırılma yaşayabileceği düşünülüyor ancak genel olarak bu süreci takip etmesi bekleniyor.

ALTIN FİYATLARI KENDİNE YENİ BİR YÖN ÇİZEBİLİR!

Bu hafta piyasalar için son derece kritik bir hafta olarak değerlendirildi. Merkez Bankalarının yapacakları açıklamaların süreç açısından son derece etkili olması bekleniyor. Bununla birlikte altın fiyatları yapılacak açıklama ve rakamlar sonrasında kendisine tamamen yeni bir yön çizebilir.

Gram altının geleceği hakkında altın uzmanları yaparken, yaşanan ani düşüşleri de göz önünde bulunduruyorlar. Kısa vadede bakıldığı zaman altının 475 lira bandından alınacağı ve 490 lira bandından satılacağı düşünülüyor. Dolar fiyatlarında meydana gelen yükselişin sürmesi halinde altın fiyatlarının da yükseleceği düşünülüyor. Altın piyasası konusunda uzmanlar son derece umutlu olduklarını ifade ettiler.  

NOT: Burada yer alan bilgiler uzmanların yapmış oldukları yorumlardan derlenmiş olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım yapılamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@