Altını Parası Olanlara Uyarı! Ok Yaydan Çıktı O Grup Çok Şanslı

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş ekonomi gündemine dair açıklamalarda bulundu. Memiş değerlendirmelerde ok yaydan çıktı ifadeleri kullanan Memiş bir grubun çok şanslı olduğunu söyledi.

Finans 29.09.2021 - 09:35 29.09.2021 - 09:35 Mustafa KARAGÖZ

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş küresel ekonomi hakkında konuştu. Yatırımcılara ve birikimi olanlara dair uyarılarda bulunan İslam Memiş sepet önerisinde bulundu. İşte ekonomiye dair o değerlendirmeler. 

İSLAM MEMİŞ'TEN YATIRIMCIYA UYARILAR

Memiş açıklamalarının başında 2021 yılı için son çeyreğe girildiğini hatırlattı. Yatırımcıların, birikimi olanların kendisine ne yapmaları gerektiğine dair sorular sorduğunu söyleyen Memiş, "Ben de 'Sen yatırımcı mısın' diyorum. İnsanların kendini yatırımcı olarak görmesi farklı bir şey." dedi. Yatırımcıların sepet yapmasını öğrendiğini söyleyen Memiş bir örnek vererek durumu açıkladı.

Konuşmasının devamında 125 dolar, euro, altın alırsınız ama sepet yaparsınız diyen Memiş yatırımcıların beklentisinin alım yaptıklarında yükselmesini, satım yaptıklarında ise düşmesini beklediklerini söylediler. Bu durumda kendi önerisini açıklayan Memiş insanların kendilerine 3 aylık bir zaman vermeleri gerektiği önerisinde bulundular. 

Piyasaların Yönü Ne Olacak?

İslam Memiş ekonomi değerlendirmesinde ayrıca Merkez Bankası'ndan gelen açıklamalara değindi. Bir öngörüsüzlük süreci yaşandığını söyleyen Memiş konuşmasında "Merkez Bankalarının açıklamalarına baktığımız zaman merkez bankalarının önünü göremediği süreçten geçiyoruz. Açıklamalarda şu cümleler vurucu oluyor: Tahmin ettiğimiz ferahlama gerçekleşirse, eğer bu salgın hastalıklar artmazsa... Böyle endişeleri var." ifadelerine yer verdi. 

Fakirleşme Devam Edecek

Dünya ülkelerinde enflasyonun patlak verdiğini vurgulayan Memiş fakirleşmenin devam edeceğini söyledi. 

Herkesin şu dönemde enflasyonu hissettiğini ifade eden Memiş enflasyonun artmaya devam edeceğini, alım gücünün azalacağını ve fakirleşmenin süreceğini söyledi. 

OK YAYDAN ÇIKTI

Memiş açıklamalarının son bölümünde ise piyasalara dair beklentilerini açıkladı. İnsanların uzun vadeli yatırımlarını gözden geçirmesi gerektiği uyarısında bulunan Memiş yatırımcıların özellikle bazı soruları kendilerine sorması gerektiğini söyledi. Memiş bu soruları Ben enflasyona karşı paramı nasıl korumalıyım? Nasıl pozisyon almalıyım? hangi yatırım araçlarından ne kadar almalıyım? olacak açıkladı. 

Şanslı Grup

Bu dönemde bazı kesimlerin şanslı olacağını sözlerine ekleyen Memiş kimlerin şanslı olduğuna dair "Ben rakamsal değerlere takılı kalmıyorum. Elinizdeki miktarı ne kadar arttırırsanız şanslı olan siz olacaksınız. Son 9 yıldır altın gram fiyatlarına bakın. 76 liradan 500 liraya çıkan bir altın var karşınızda. İnsanlara diyorum ki mümkünse varlıklarınız miktarını arttırın." dedi. 

Memiş son cümle olarak ise "Ok yaydan çıktı. Küresel krizi tüm dünya hissedecek." ifadelerini kullandı. 

NOT: Altın ve piyasalara dair değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmış olup yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@