Altının Düşeceğini Tahmin Etmişti! O İsimden Altın Hakkında Yeni Tahmin Gecikmedi!

Altın piyasalarında hafta başından itibaren devam eden düşüş eğilimi dikkat çekiyor! Altının düşeceğini önceden bilen Remzi Özdemir ise kritik altın yorumunda bulundu! İşte detaylar…

Finans 29.04.2022 - 14:28 29.04.2022 - 14:31 Duygu Dilan Duman

Ons altın fiyatlarında yaşanan düşüş sonrasında ciddi bir geri çekilme yaşayan gram altın, 29 Nisan Cuma günü itibariyle yeniden yukarı yönlü hareket izlemeye baladı. 900 liranın altına kadar düşen gram altının tekrar 900 lira bandına ilerlemesi ise piyasalarda yaşanan fiyat hareketliliğine dikkat çekti. Altının düşeceğini önceki tahminlerinde çok sık dile getiren ünlü Ekonomist Remzi Özdemir ise altın yatırımı olanlar için kritik ödeme sahip tahminlerde bulundu.

Remzi Özdemir’den Kritik Altın Yorumu!

Altın fiyatları hasta kapanışında hareketliliğini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Avrasya Yatırım’dan Evren Devrim Zelyut ile piyasaları değerlendiren Remzi Özdemir ise altına yön veren temel unsurun merkez bankaları olduğuna işaret etti. İsabetli piyasa tahminleri ile öne çıkan Remzi Özdemir, büyük bankaların altın satmaya başlamalarının ardından ons altının düşüşe geçtiği belirtildi. 5 Mayıs’a işaret eden Remzi Özdemir, FED’in bu tarihte alacağı faiz artırma kararı sonrasında dolar hariç altın, borsa ve kripto paralarda da negatif yönlü bir eğilim görülebileceği aktarıldı. Düşüşün devam edeceği sinyalinin devam ettiği aktarıldı.

FED Kararı Altın, Borsa ve Kriptoyu Etkileyecek!

fed faiz-1

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından 5 Mayıs’ta alınacak karar ile faiz artırımına gidilecek olmasının piyasalar üzerinden ciddi etkiler yaratacağını ifade eden Remzi Özdemir, dolar haricinde altın başta olmak üzere borsa ve kripto paralar üzerinde de ciddi negatif etkilerin görülebileceği aktarıldı. FED’in kararının altını da, kriptoyu da vuracağını belirten Remzi Özdemir, dolar endeksi haricinde tüm piyasalarında kırmızı renkte olacağını ifade etti.

Gram Altın Ne Kadar?

29 Nisan Cuma gününe hareketli başlayan gram altın, ons altının küresel piyasalarında 1.915 dolar seviyesine gelmesinin ardından 913 TL seviyesinde ulaştı. Gram altının hafta başından itibaren inişli çıkışlı hareket izlemesi ise dikkat çekmişti. Gram altının dışında çeyrek altın ise 1.503 TL seviyesine geldi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@