Altının İpi FED'in Elinde! Efsanevi Altın Tahmincisi Haluk Özdil Hiperenflasyon Uyarısı Yaptı: Büyük Felaket Kapıda

Her tahmini tutan ve büyük çöküş senaryosunu önceden gören Haluk Özdil son altın yorumu ile yine fırtına kopardı. Haluk Özdil altın tahmini son dakika, düşermi, fiyat yorumları ne, düşecek mi?

Finans 04.01.2022 - 16:34 04.01.2022 - 16:34 Gülcan Özer

Altın fiyatları hakkında daha önce yapmış olduğu tahminleri tutan ve bu nedenle adını altın kahini olarak duyuran Haluk Özdil'den yeni açıklamalar geldi. Altın fiyatlarında daha önce yaşanan büyük çıkışı aylar öncesinde bilen ve ilk "Gram altın 1.000 TL seviyesini görür" açıklamasını yapan ardından ise herkesin altın yükselecek dediği dönemde altındaki büyük çöküşü yine günler öncesinde doğru bilen Haluk Özdil 2022 altın yorumu ile yine büyük yankı uyandırdı. 

Gram altın bin TL tahmini büyük eleştirilere neden olan ve o tarihte bu nedenle olumsuz yorumlar alan Haluk Özdil, gram altının 1000 TL olmasının ardından büyük yankı uyandırmıştı. Gram altının yükseldiği ve pek çok ekonomistin gram altın 1.250 TL olabilir yorumu yaptığı dönemde ise Haluk Özdil yine büyük bir çıkışa imza atmış ve "birşeyler olacak, sert düşüş geliyor" açıklamasında bulunmuşu. Açıklama sonrasında gram altının fiyatı adeta çökmüştü. 

HALUK ÖZDİL 2022 ALTIN YORUMU: SON DAKİKA AÇIKLAMASI İLE ALTIN FİYATI TAHMİNİ GELDİ! 

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Haluk Özdil yine açıklamaları ile büyük yankı uyandırdı. İnsanların özellikle de yabancılara toprak satışı yapmalarını eleştiren ve buna karşı olan Haluk Özdil "Ben herkese elinizdeki toprağı satmayın uyarısında bulunmuştu. Tabi satanlar oldu. Aynı şekilde altında öyle. 

haluk özdil gram altın tahmini

Elindeki altını satıp zengin olacaklarını sanan insanlar var. Bu başlı başına yanlış bir yaklaşımdır. Altının ons fiyatı 1829 dolar seviyesini gördü ama bu yükseliş altının kendi iç dinamiklerinden kaynaklandı. Amerika ve FED sürekli kağıt para bastı. Ons altında yaşanan bu yükseliş aslında sistemsel bir çöküşünde habercisi olabilir. 

altın ne olacak haluk özdil

FED ARTIK ALTINI TUTAMAZ! 

Amerikan Merkez Bankası artık altını baskı altında tutamayabilir. Bu nedenle hızlı bir şekilde altına kaçış atağı yaşanabilir. Böyle bir şey yaşanırsa benim hep korkutuğum felaket durum işte o zaman yaşanır. Bir sabah bankalara gideriz ve tüm bankaların kapalı olduğunu görebiliriz. Zaten FED'in en korkutuğu senaryoda budur. 

haluk özdil altın tahmini-1

2022'DE ALTIN NE OLUR, ENFLASYON YÜKSELİRSE ALTIN FİYATLARI NASIL ETKİLENİR, DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Küçük yatırımcıların büyük bir bölümü artık altına kayıyor. Altındaki yükselişler için ons altını takip etmek gerekiyor. 1800 dolar ons altında bence kırılma noktasıdır. Sadece Türkiye'de değil küresel piyasalarda da hiperenflasyon yaşanıyor. FED faizi arttırırsa tüm dünyada ekonomik durgunluk yaşanabilir. Bir devlet yetkilisinden duyum aldım. 

"Türkiye’de bazı dengeleri 'yeni petrol kaynakları ve altın madenleri değiştirebilir" dedi. Ülkemiz birşeyler bulmuş olabilir" diyerek enflasyondaki yükselişin sürmesi halinde altın fiyatlarının da yükseleceği öngörüsünü paylaştı. 

NOT: Burada yer alan bilgiler Haluk Özdil tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım yapılamaz. Yatırım tavsiyesi sadece yetkili aracı kurumlar tarafından verilebilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@