Amasya - Samsun tren bilet fiyatları ne kadar, seferler başladı mı?

Amasya - Samsun tren hattı yapılan tören ile birlikte hizmete açıldı. Vatandaşlar Samsun Antalya TCDD bilet fiyatları ne kadar araştırıyor.

Gündem 21.06.2022 - 14:23 21.06.2022 - 14:23 Büşra Uluşen

Amasya - Samsun tren hattı hizmete açıldı. Amasya Tren Garı'nda düzenlenen açılış törenine Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Satı, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, AK PArti İl Başkanı Ekrem Toto ve vatandaşlar katılım sağladı. 

133 kilometrelik Samsun - Amasya ve 47 kilometrelik Amasya - Havza arasındaki bölgesel tren işletmeciliğine eskisinden daha rahat ve konforlu bir şekilde devam edilecek.

Amasya - Samsun tren hattı yeniden açıldı!

Amasya - Samsun tren hattının hizmete açılmasının ardından açıklama yapan TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, hattın yılda 200 bin yolcuya hizmet vermesini beklediklerini ve trenlerin Samsun - Amasya - Samsun arasında sabah ve akşam olmak üzere toplam 2 sefer, Amasya - Havza - Amasya arasında toplam 6 sefer yapacağını belirtti. 

Samsun - Amasya hattı 4 vagonlu, 262 kişi kapasiteli olan dizel setleri ile vatandaşlara rahat, ekonomik ve konforlu bir seyahat vadediyor. 

Samsun - Amasya tren bileti fiyatları

Samsun - Amasya tren hattının açılması ardından bilet fiyatlarının ne kadar olduğu oldukça merak edildi. TCDD'nin internet sitesinde bilet fiyatlarına ilişkin  henüz bir bilgi verilmedi. Seferlerine önümüzdeki günlerde başlayacak olan tren hattının bilet fiyatlarının da yine aynı süreç içerisinde açıklanması bekleniyor. 

Konu hakkında konuşan Amasya Valisi Mustafa Masarlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini ileterek tren hattının Amasya'ya hayırlı olması konusundaki temennilerini iletti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@