Amasya Valisi: Herkes Masa Başı İş İstiyor, 4.000 TL Maaşla İşçi Bulamıyoruz

Amasya Valisi Mustafa Masatlı işsizlik olmadığını herkesin masa başı iş aradığını söyledi. İş arayanlara bir de çağrıda bulunan Vali Masatlı 4.000 TL'ye iş bulunamadığını söyledi.

Gündem 13.10.2021 - 10:33 13.10.2021 - 10:33 Mustafa KARAGÖZ

Amasya Valisi Mustafa Masatlı kent geneli sorunların konuşulduğu muhtarlar toplantısında açıklamalarda bulundu. Burada işsizlik sorununa değinen Vali Masatlı herkesin masa başı iş aradığını ve işlerin beğenilmediğini söyledi. 

4.000 TL MAAŞLA İŞÇİ BULAMIYORLAR

Amasya Valisi Mustafa Masatlı fabrikaların bu dönemde çalıştıracak personel bulamadığını ifade ederek personel ihtiyacı olduğunu söyledi. Fabrikaların kadın çalışanlara bile iş verebiliriz önerisinde bulunduklarını söyleyem Amasya Valisi şu dönem iş arayanlar için "Bilginiz olsun. İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar." ifadelerini kullandı. 

Mustafa Masatlı, Türkiye'nin önemli bir gelişim gösterdiğini söylediği konuşmasında hayat standartlarının çok yükseldiğini açıkladı. 

Bu dönemde herkesin masa başı iş aradığını da sözlerine ekleyen Amasya Valisi Herkes masabaşı iş arıyor. Ama öyle değil ki. Bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da ihtiyaç var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Ama bundan dolayı ciddi derecede bizler de zorlanıyoruz." dedi. 

Vali Masatlı konuşmasını ise iş arayanların iş beğenmediğinden dolayı işsiz olduğunu ifade eden Vali Masatlı iş bulunmadığından dolayı değil dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@