Amazon Yalanladı, Dün Uçan Bitcoin Bugün Çakıldı!

Dünyanın en çok işlem gören kripto para birimi olan Bitcoin, dün Amozan haberleri ile uçuşa geçerken bugün ise gelen yalanlama ile sert düşüş gösterdi.

Finans 27.07.2021 - 10:55 27.07.2021 - 10:59 Gülcan Özer

Dünyanın en büyük online alışveriş platformları arasında yer alan Amozan hakkında dün piyasaya pompalanan haberler ile Bitcoin ile ödeme alınması yönünde çalışmalar yapıldığı iddia edilmişti. Söz konusu haberin dünya çapında yayılması ile Bitcoin büyük bir hızla yükselmiş ve kayıplarını büyük ölçüde silmişti. 

Konunun büyük bir yankı uyandırması üzerine Amazon tarafından zorunlu bir açıklama yayımlandı. Yayımlanan açıklamada kripto para ile ödeme almaya yönelik herhangi bir çalışmanın yapılmadığı ifadesine yer verildi. 

BİTCOİN ÇIKTIĞINDAN DAHA HIZLI DÜŞTÜ! 

Hatırlanacağı üzere dün uluslararası finans kulislerinde Amazon tarafından kripto para birimi olan Bitcoin üzerinden ödeme kabul edileceği hatta  Amazon'un bu çalışmalar kapsamında 1 sene içerisinde kendi kripto para birimini piyasaya süreceği iddialarına yer verilmişti. 

Yapılan haberin bir anda uluslararası finans piyasalarında büyük yankı uyandırması üzerine Amazon tarafından zorunlu bir açıklama metni yayımlandı. 

amazon-bitcoin-açıklaması

AMAZON BİTCOİN AÇIKLAMASI: YALANLADI! 

Amazon tarafından yapılan son dakika bitcoin açıklaması ile söz konusu iddiaları reddetti. Şirket tarafından yapılan resmi açıklama ile yakın bir dönemde Bitcoin ile ödeme kabul edilmesine yönelik bir çalışmaları olmadığı, kripto paraları araştırmaya devam edeceklerini dile getirdi. 

Şirket tarafından yapılan açıklama sonrasında dün Amazon rüzgarı ile şahlanan Bitcoin ne yazık ki sert bir şekilde düşüş yaşadı. Yaşanan olumlu haberler ile dün gün içerisinde bir ara 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başararak kendisini 40 bin 600 dolar seviyesine atan BTC gelen yalanlama haberi ile ne yazık ki düşüş gösterdi ve 37 bin 500 dolar seviyesine kadar geri çekildi. 

Dün piyasaya pompalanan haberlerde Amazon tarafından internetten online alışveriş yapan kişilerden ödeme olarak BTC kabul edileceği hatta kısa bir süre sonra Amazon'nun kendi tokenini piyasaya süreceği iddialarına yer verilmişti. Süreçte gelen bu olumlu hava akışı ile Bitcoin büyük bir hızla yükselmişti. 

Alınacak böyle bir karar ile Bitcoin'in meşru ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi büyük bir önem taşırken bu adımın atılması durumunda Bitcoin fiyatlarında son derece sert bir yukarı yönlü kırılma meydana geleceği ve değerinin katlanarak artabileceği belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@