Amca Çocukları Arasında Miras Kavgası Cinayetle Bitti! 2 Ölü, 1 Yaralı

Kayseri cinayeti son dakika olarak duyurulurken akrabalar arasında miras anlaşmazlığı kavgası cinayetle sona erdi. Kayseri Melikgazi ilçesi Hunat Mahallesi cinayet haberi ile sarsıldı!

Amca Çocukları Arasında Miras Kavgası Cinayetle Bitti! 2 Ölü, 1 Yaralı

Akrabalar arasında yaşanan miras anlaşmazlığı nedeniyle başlayan tartışma kısa sürede büyüyerek amca çocukları arasında büyük bir kavgaya dönüştü. Cadde üzerinde birbirleri ile karşılayan amca çocukları arasında iddialara göre yine miras anlaşmazlığı nedeni ile önce sözlü tartışma başladı.

Sözlü tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşürken M.Y. yanında bulunan silahı ateşleyerek amcasının oğullarına kurşun yağdırdı. Akrabaları tarafından silahlı saldıraya uğrayan 30 yaşındaki S.Y. ile 20 yaşındaki G.M.Y. başlarına isabet eden kurşunla kaldırımda yere yığılırken M.Y. olay yerinde yaşanan kargaşadan yararlanarak kaçtı.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 1 KİŞİ YARALANDI!

Miras anlaşmazlığı nedeniyle yaşanan kavgada başlarından vurulan 2 kardeş olay yerine gelen sağlık görevlilerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Diğer kardeş ise ambulans ile hastaneye kaldırılırken diğer kardeşin de durumunun kritik olduğu belirlendi. Silah sesleri üzerine ihbar üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri bölgeyi kordon altına alırken cinayeti işlediği iddia edilen M.Y.'nin olay yerinden kargaşadan yararlanarak kaçtığı belirtildi.

kayseri-miras-cinayeti-olay-yeri

Amcasının oğlu tarafından ateşlenen silahla vurulan 3 kardeşten ikisi olay yerinde hayatını kaybederken hayatını kaybeden kişilerin cenazeleri otopsi yapılmak üzere adli tıp morguna kaldırıldı. Tarafların akraba olması nedeni ile hem hastanede hem de olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alınırken polisin olay yerinden kaçan zanlıyı yakalamak adına çalışmalara başladığı belirtiliyor. Olayla ilgili soruşturma geniş kapsamlı olarak sürdürülüyor.

SONRAKİ HABER