Amerika Bitcoin'in Fişini Çekmeye Hazırlanıyor! ABD Kripto Kanunu Çıkarsa Bitcoin Yasaklanabilir Mi?

Bir süredir yaşadığı sert kayıplar ile gündem olmaya devam eden Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleri için kritik süreç başladı. ABD Kripto Para Düzenlemesi, bitcoin toplantısı son durum ne?

Finans 27.01.2022 - 08:55 27.01.2022 - 08:56 Gülcan Özer

Kripto para borsaları yaşadıkları kayıplar ve sert düşüşler ile mücadele etmeye devam ederken bir kötü haberde Amerika'dan geldi. ABD kripto para düzenlemesi için bir süredir üzerinde çalıştığı kanun taslağında kritik bir hamleye hazırlanıyor. Yeni hamlenin hayata geçirilmesi durumunda bitcoin'in yasaklanması dahi mümkün olacak. 

Amerika Rekabet Yasası kapsamında yapılacak olan yasal düzenleme hakkında açıklama yapan Analist Jerry Brito kanuna eklenmesi planlanan madde ile Hazine'ye kara para aklama riski olduğuna kanaat getirilen herhangi bir işlemi açıklama yapmadan, gizlice yasaklama yetkisi verecek. 

ABD KRİPTO PARA DÜZENLEMESİ SON DAKİKA! BİTCOİN YASAKLANACAK MI?

Analist Jerry Brito yapmış olduğu açıklamasında söz konusu düzenlemenin yasalaşması durumunda Amerika'da Hazine'ye kripto para işlemlerini yasaklama konusunda son derece büyük ve tehlikeli bir kontrolsüz güç verileceğini iddia etti. Söz konusu düzenlemenin yasalaşması durumunda Hazine kara para aklama riski taşıyan finansal işlemi derhal yasaklama yetkisine kavuşacak. 

bitcoin açıklaması

Amerika Rekabet Yasası tasarısı 2022 düzenlemesinde kripto paralar için son derece tehlikeli maddeler bulunduğunu belirten Brito "Meclis'te yeni tanıtılan ve büyük olasılıkla bir şekilde geçecek olan Amerika REKABET Yasasına dahil olan, yalnızca kripto para birimi için değil, genel olarak gizlilik ve yasal süreç için de felaket olacak bir hükümdür" diyerek düzenlemenin acilen geri çekilmesi gerektiğini savundu. Amerika'nın kanun teklifini bu şekilde onaylaması durumunda banka gizliliği yasası da değişecek ve kripto para piyasası büyük bir darbe yiyecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@