Amerika'da 12 Katlı Bina Çöktü, 100 Kişi Enkaz Altında Kaldı!

Amerika'nın Florida eyaletine bağlı Miami Beach'in kuzeyindeki sahil kasabası Surfside sınırları içerisinde kalan 12 katlı binada kısmi çökme meydana geldi. Champlain Towers South Condo isimli 12 katlı binanın arka bölümünün tamamen çöktüğü, enkaz altında 100 kişi olduğu, 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı açıklandı.

Emlak Haberleri 25.06.2021 - 08:04 25.06.2021 - 08:04 Serhat Karaman

Amerika'nın rüya şehirleri arasında yer alan ve tatilcilerin gözde mekanı olan Miami bu sefer korkunç bir olayla dünya basınına gündem oldu. Amerika'ın Florida eyaletine bağlı olan Miami Beach'in kuzeyindeki sahil kasabası Surfside'da meydana gelen olayda henüz belirlenemeyen bir nedenle 12 katlı binada kısmi çökme meydana geldi. 

AMERİKA MİAMİ'DE BİNA ÇÖKTÜ, ÇOK SAYIDA KİŞİ ENKAZ ALTINDA KALDI! 

Olay dünya basınının gündemine de bomba gibi düşerken 1981 senesinde inşa edildiği belirlenen 12 katlı binanın arka bölümünde çökme meydana geldi. Binanın arkası tamamen çökerken enkaz altında yaklaşık 100 kişinin kaldığı açıklandı. Binanın kısmen çökmesi nedeni ile ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybederken 15 ailenin kendi imkanları ile yaralı olarak çıktıkları 35 kişinin ise arama kurtarma ekipleri tarafından enkaz altından yaralı olarak çıkarıldığı açıklandı. 

Binanın toplamda 12 katlı olduğu ve 136 daire bulunduğu, bu dairelerden 55'inin çökmeden etkilendiği açıklandı. Surfside Belediye Başkanı Charles W. Burkett yaşanan olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini ve haber alınamayan 99 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiğini belirterek  “Bu korkunç bir felaket. Amerika Birleşik Devletleri’nde binalar yıkılmıyor” diyerek binanın çatısında tamirat yapıldığını ancak çökmenin bundan kaynaklanmasının son derece düşük bir ihtimal olduğunu söyledi. 

Bir bölümü kısmen çöken binanın kalan bölümü hızla tahliye edilirken yine bina ile komşu konumda bulunan otelde tedbir amaçlı boşaltıldı. Arama kurtarma çalışmaları tüm hızı ile devam ederken enkaz altında kalan kişilere ulaşılmaya çalışılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@