Amerika'da 2. El Konut Satışları Düştü

Nerede ise tüm dünyaya ekonomik savaş açan Amerika'da konut satış rakamları ve inşaat verileri kan kaybetmeye devam ediyor.

EMLAK HABERLERİ 21.05.2019 - 17:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Nerede ise tüm dünyaya ekonomik savaş açan Amerika'da konut satış rakamları ve inşaat verileri kan kaybetmeye devam ediyor. Amerika'da ikinci el konut satışları düştü.

Bugün yurt dışında açıklanan verilere göre Amerika'da ikinci el konut satışları beklentilerin altında kaldı. Amerika'da Nisan Ayında 5.19 Milyon Adet İkinci El Konut SatıldıAçıklanan verilere göre Amerika'da 2019 yılının Nisan ayında 5.19 milyon adet ikinci el konut satışı gerçeleştirildi. Beklentiler 5.35 milyon adet ikinci el konut satışı yapılması yönündeydi. Yani açıklanan rakamlar beklentilerin oldukça altında kaldı. Şubat ayında ise 5.21 milyon adet konut satışı yapılmıştı. Nisan 2019 konut satış rakamları böylelikle hem Şubat ayından hem de beklentilerden daha az gerçekleşmiş oldu. İkinci El Konut Satış Rakamları Yüzde 0.4 Azaldı Bahar mevsiminin gelmesi ile beraber artması gereken konut satış rakamları bozulan ekonomik göstergeler ve dünya genelini etkisi altına alan Amerika ile Çin arasındaki ekonomik savaş nedeni ile düşmeye devam ediyor. ABD 2. el konut satışları Nisan ayında yüzde 0.4 oranında azaldı. Aylık bazda konut satışlarının yüzde 2.7 oranında artması beklenirken tam tersi düşüş gösterdi. Bir önceki ayda da konut satışları yüzde 4.9 oranında düşüş göstermişti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@