Amerikalı Emlak Milyarderi 78 Yaşında Cinayetten Müebbet Hapis Cezası Aldı

Dünyanın en zengin insanları arasında gösterilen ve Amerikalı emlak milyarderi olarak adını duyuran Robert Durst cinayetten ömür boyu hapis cezası aldı!

Emlak Magazin 15.10.2021 - 14:14 15.10.2021 - 14:15 Gülcan Özer

Hayatı Amerika'da suç belgesellerine konu olan emlak milyarderi Robert Durst, cinayet iddiası ile yargılandığı davada müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Yakın arkadaşı olan Susan Berman'ı öldürdüğü iddiası ile yargılanan Durst'ın davası Amerikalılar tarafından ilgi ile takip ediliyordu. 

İddialara göre Robert Durst, yakın arkadaşı Susan Berman'ı 2000 senesinde eşinin kaybolması hakkında polisle görüşmesini engellemek adına öldürdü. Yazar olan Berman bir anda ortadan kaybolmuş, kaybının ardından tüm okların işaret ettiği Durst sorgulanmıştı. Los Angeles mahkemesi tarafından yargılanan Durst hakkındaki iddiaları reddetmişti. 

NARSİST PSİKOPAT OLMAKLA İTHAM EDİLEN DURST ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI ALDI! 

Davada görevli olan savcılar tarafından narsist psikopat olarak tanımlanan Durst mahkemede tüm iddiaları reddetse de yine de hapis cezası almaktan kurtulamadı. Yazar olan Susan Berman 2000 senesinde başından tek kurşunla vurulmuş halde bulunmuş, hayatını kaybeden kadının cinayeti hakkında yürütülen soruşturmada Durst'tan şüphelenilmişti. 

Suç belgesel dizisi olarak yayımlanan The Jinks dizisine konu olan Robert Durst 2015 yılında New Oerlans eyaletinde otel odasından FBI tarafından göz altına alınmış ve cinayet suçlaması ile yargılanmaya başlanmıştı. Belgesel çekimlerinde mikrofonun açık olduğunun farkına varmayan Durst "Ben ne ettim. Elbette hepsini ben öldürdüm" sözleri ile büyük yankı uyandırmış ve günlerce konuşulmuştu. Durst'ın hüküm giymesinin ardından 1982 senesinde gizemli bir şekilde ortadan koybalan eşi hakkında da yeni suçlamalarla karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@