Ana Sınıfı, Kreş İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversitelerde Koronavirüs Tatili Kaç Gün oldu?

Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ana sınıfı, kreş ve gündüz bakımevlerinin kronavirüs salgınına önlem amacıyla tatil edildiğini duyurdu.

GÜNDEM 13.03.2020 - 08:25 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ana sınıfı, kreş ve gündüz bakımevlerinin kronavirüs salgınına önlem amacıyla tatil edildiğini duyurdu. Bu kapsamda tatilin ne zaman başladığını ve ne kadar süreceği hakkında bilgi veren Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamasının detayları.

Koronavirüs salgınıyla önlem amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul, ortaokul düzeyinden eğitime bir hafta ara verildiğini duyurdu. Alınan karar kapsamında ayrıca üniversitelerde de eğitime 3 hafta ara verildi. Eğitim alanında alınan bu kararın ardından kreş, gündüz bakımevi ve ana sınıfı öğrencilerinin tatil olup olmayacağı merak ediliyordu. Bu konuya ilişkin açıklama gece saatlerinde Aile Bakanlığı'ndan geldi. KREŞ VE BAKIMEVLERİ TATİL EDİLDİAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk gece saatleride yaptığı açıklamasında bakanlığın almış olduğu kararı kamuoyu ile duyurdu. Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında anaokulları, kreş ve gündüz bakımevlerinin 16 Mart Pazartesi gününden itibaren tatil edildiğini ve bu tatil sürecinin daha sonra açıklanacağını duyurdu. Bakan Selçuk'un Tatil Açıklaması"Yeni Tip Koronavirüse karşı tedbir almak amacıyla yapılan çalışmalarımız kapsamında, Bakanlığımız tarafından açılış izni verilen Özel Kreş, Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüpleri 16 Mart’tan itibaren bir sonraki açıklamamıza kadar tatil edilmiştir."KİM NE KADAR KORONAVİRÜS TATİLİ YAPACAK?Koronavirüsle mücadele kapsamında ilkokul, ortaokul ve liseler 1 hafta tatil sonrası uzaktan eğitime devam edecekler. Bunun yanında üniversiteler ise 3 hafta tatil edildi. Kreş ana sınıfı bakımevleri ise bakanlığın açıklayacağı ikinci bir tarihe kadar tatill.Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@