Anadolu Efes Merter Arazisi Nata İnşaat Tarafından Satın Alındı!

İstanbul Merter'de yer alan Anadolu Efes'e ait milyonluk arsa satıldı. Şirket tarafından KAP üzerinden yapılan açıklamada bir süredir satışı konulan arazinin Nata İnşaat tarafından alındığı duyuruldu. Detaylar haberimizde..

EMLAK HABERLERİ 05.12.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

İstanbul Merter'de yer alan Anadolu Efes'e ait milyonluk arsa satıldı. Şirket tarafından KAP üzerinden yapılan açıklamada bir süredir satışı konulan arazinin Nata İnşaat tarafından alındığı duyuruldu. Detaylar haberimizde..

İstanbul Merter'de yer alan Anadolu Efes'in üretim üssünün yer aldığı arazi 270 milyon lira bedelle Nata İnşaat tarafından satın alındı. 2017 Yılının Nisan Ayında Fabrikanın Üretimi Durmuştu! Hatırlanacağı üzere Anadolu Efes'in Merter'de yer alan dev fabrikası 2017 senesinin Nİsan ayında üretime ara vermişti. O dönemde yapılan açıklama ile söz konusu karar “Anadolu Efes İstanbul Fabrikası’ndaki üretim faaliyetlerini diğer tesislerine kaydırıyor. Anadolu Efes, çevresel, ekonomik, toplumsal sürdürülebilirlik stratejisi ve üretim verimliliği programı çerçevesinde, İstanbul Merter’de bulunan fabrikasının üretim faaliyetlerini 22 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla durdurarak; Adana, Ankara ve İzmir’de bulunan diğer tesislerine kaydırma kararı aldı" ifadelerine yer verilerek duyurulmuştu. Anadolu Efes Arsa Satışı Hakkında KAP'a Açıklama Yaptı! Halka açık olan şirketler arasında yer alan Anadolu Efes tarafından KAP'a yapılan açıklamada "Şirketimize ait İstanbul İli, Bahçelievler İlçesi, Osmaniye Mahallesi’nde bulunan 222 ada 23 nolu parsel ve 222 ada 24 nolu parsel olarak kayıtlı bulunan toplam 120.657 metrekare taşınmazın satışa konu edilmesi amacıyla Şirket yönetimine yetki verilerek başlanmış olan çalışmalar neticelendirilmiş olup, söz konusu satış 04.12.2019 tarihinde 270.000.000 TL bedelle gerçekleşmiştir" ifadelerine yer verildi. Nata İnşaat Kime Ait?1976 senesinde müteahhitlik yapmaya başlayan Necmettin Aytekin ile 1984 yılında inşaat sektöründe faailyet göstermeye başlayan Tufan Aydoğan tarafından 1987 yılında adi ortaklık şirketi olarak kuruldu. Nata İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ilk şubesini 1993 yılında açtı. İnşaat sektöründe çok sayıda alt yapı ve üst yapı işi üstlenerek büyük başarılara imza attı. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@