Analistler Bitcoin'in Dip Yapacağı Yeni Seviyeyi Açıkladı! Mayıs Ayında Piyasalar 130 Milyon Dolar Değer Kaybetti!

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz Mayıs ayında 130 milyon dolar değer kaybı yaşandığı aktarılıyor. Analistler ise Bitcoin’in yeni dip seviyesini açıkladı! Kriptoda son durum ne?

Finans 04.06.2022 - 14:33 04.06.2022 - 14:33

Kripto para piyasalarının lider coini Bitcoin son aylarda ciddi bir değer kaybı yaşadı. Piyasalarda ise 130 milyon dolar seviyelerinde değer kaybı yaşandığı ifade ediliyor. Yeni bir satış dalgası olabileceği konusunda görüş bildiren uzmanlar ise Bitcoin fiyatının 24 bin dolar ile yeni bir dip seviyesini görebileceğini aktardı. Kripto paralarda çöküş devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Seviyeye İnebilir!

Geçtiğimiz 2021 yılının Mayıs ayında analistler Bitcoin fiyatındaki hareketleri analiz ederek çöküşü doğru tahmin etmişlerdi. Şimdi ise yeni dip seviyesi hakkında yaptıkları tahminle dikkat çektirler. Davet he Wave, Mayıs 2021’de çöküşün doğru tahmin edilmesinin ardından görüşleri yakından takip edilen uzmanlar arasında yerini alıyor. BTC fiyatının 25.400 dolara ve çift tepe modelini 69 bin dolara ulaştığı çöküş doğru tahmin edilmişti.

Yapılan son analizlere göre Bitcoin fiyatının 24 bin dolar seviyesi ile dibi görebileceği ifade ediliyor. Satış dalgasının başlamasıyla bu seviyenin muhtemel olduğu aktarıldı.

10 Ayın En Düşük Seviyesi

bitcoinde-hafta-sonu-yeni-bir-rekor-bekliyor-unlu-ceo-kripto-paralarda-bu-hafta-neler-olacagini-acikladi

Bitcoin ve kripto para piyasası geçtiğimiz ayın verilerine göre 130 milyon dolar değer kaybetti. 10 ayın en düşük seviyesine gerilemesinin ardından endişelerin arttığı piyasalara ilişkin gelen yeni tahminler ise dikkat çekiyor. Solana, Polkadot, Bitcoin ve diğer lider kripto paralarda son aylarda görülen hareketlilik ise yatırımcıların tedirgin olmasına neden oldu.

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

Hafta başından itibaren Bitcoin hafif bir toparlanma eğilimi gösterse de düşüş eğilimi görülmeye devam ediyor. Yatırımcıların riskli piyasalardan çekilmesinin ardından yaşanan düşüşler kapsamında BTC fiyatı 4 Haziran Cumartesi gününde 29 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Analistlere göre fiyatının yeni bir dip seviyesini görebileceği de aktarılıyor.

Piyasa değeri ile ikinci sırada yer alan Ethereum ise 1.776 dolar seviyesi ile düşüş eğilimini sürdürmeye devam ediyor. Piyasa genelinde riskler ise dikkat çekiyor.

Emlak365 yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığını yetkili kişiler yapar. Emlak365 uzmanların yorumlarını ve piyasa verilerini paylaşmaktadır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@