Analistlerden Bitcoin Tahminleri! 10 Gün İçerisinde Bu Seviye Görülecek!

Bitcoin için en çok merak edilen konu fiyat tahminleri olmaya devam ediyor. Yaşanan son gelişmelerin ardından kripto para piyasasının lider para birimi için analistlerden yeni fiyat tahminleri geldi?

Finans 14.11.2021 - 04:19 14.11.2021 - 04:19 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarını çok yakından etkileyen önemli finansal gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. ABD ekonomisini derinden etkileyen yüksek enflasyonun yanında Evergrande küresel krizi eklenince Bitcoin fiyatlarında inişli çıkışlı grafik çok daha etkili olmaya başladı. Bitcoin'in henüz bir yön belirleyememiş olmasından endişe eden kripto para yatırımcıları analistlerin Bitcoin tahminlerine daha çok ilgi göstermeye başladılar.

ANALİSTLERDEN BİTCOİN ANALİZLERİ

Analistler Bitcoin'in fiyatında gerçekleşen geri çekilmelerin gerekli olan bir yeniden test olarak değerlendiriyorlar. Bu geri çekilmelere rağmen 60 bin Dolar seviyesinin üzerinde kalan Bitcoin'den analistler oldukça umutlular. Yeni fiyat tahminleri kripto para yatırımcılarını memnun edecek seviyelerde oldu. 

BİTCOİN YÜKSELECEK!

Tanınmış kripto para analisti Nunya Bizniz yaptığı değerlendirmesinde, “Bitcoin'de 7 Bin Dolar seviyesinde gerçekleşen hızlı düşüş sarsıcı oloarak değerlendirilebilir. Ancak bu düşüşler geçicidir, kalıcı olmayacaktır. Bitcoin fiyatları yükselmeden önce bir miktar geriler ve ardından kendisini daha ileriye atar. Yine öyle olacaktır.” dedi.

BİTCOİN İÇİN SIÇRAMA BEKLENTİSİ

Evergrande ve yüksek enflasyona dikkat çeken Jean – Marc Bonnefous ise, “ABD'de enflasyonun yüksek olması küresel finans piyasalarını etkilediği gibi Bitcoin'in fiyatını da etkiliyor. Küçük çaplı satışlar meydana gelebiliyor. Bu da fiyatlarda aşağı yönlü cılız bir baskı oluşturuyor. Bu baskı etkisini kaybedince Bitcoin sıçrama yapacaktır.” ifadelerini kullandı. 

70 BİN DOLAR TAHMİNİ GELDİ

Twitter üzerinden yaptığı isabetli tahminlerle bilinen GalaxyBTC hesabından ise, “Boğa koşusunun ardından istikrarlı bir yükselişin gerçekleşebilmesi için Bitcoin'in zaman zaman geri çekilerek testlere ihtiyacı var. Bu testler olumsuz bir görüntü oluşturabiliyor belki ama hep bir sonraki adımı daha da güçlendiriyor. Bunun için de sırada 70 Bin Dolar seviyesi var. Bitcoin 10 gün içerisinde bu noktayı test edecektir.” analizini yaptı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@