Analistlerin Ralli Bekledikleri Altcoinler! İşte Kazandıran Kripto Para Yorumları!

Kripto para piyasasında yaşanan büyük çöküşün şoku atlatılmaya çalışılırken analistler çıkış bekledikleri altcoinleri açıklamaya başladılar. Hangi altcoinler yükselecek? 

Finans 09.09.2021 - 03:00 09.09.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasasında büyük bir çöküş yaşanıyor. Bitcoin'in öncülük ettiği piyasada 52 Bin Dolar seviyesine kadar yükselen lider para birimi şu anda 46 Bin Dolar seviyelerinde işlem görüyor. Analistler ise Bitcoin'siz bir kripto para piyasası için çeşitli değerlendirmeler ortaya koymaya başladılar. Bu noktada ise altcoinler öne çıkarıldı. 

BİTCOİN'E ALTERNATİF ALTCOİN PROJELERİ

Kripto para analistlerine göre bu piyasa Bitcoin ile başladı. Yeni bir çağın başlangını yapan Bitcoin işlem gördükçe piyasada güven kaybetti ve alternatif arayışları hız kazandı. Bu noktada ise devreye altcoinler girdi. Bitcoin'in ana sorunu ise işlem yapmanın yavaş olması ve çok sayıda insan tarafından kullanılmasından dolayı da bu yavaşlığın hızlanması arttı. Bundan dolayı da altcoin projeleri bir ihtiyaçtan doğdu. Şimdi yine bir kriz ortamında yükseliş beklenen altcoin projeleri analistler tarafından açıklandı. 

CARDANO'YA DİKKAT!

Kripto para analisti Ogwu Osaemuzu Emmanul'e göre dikkat edilmesi gerek ilk altcoin projesi Cardano olarak açıklandı. Cardano'nun şu anda iyi bir performans gösterdiğini söyleyen popüler analist bu konuda yatırımcılara bir de uyarıda bulundu. Cardano'nun ilerleyen dönemlerde bu iyi performansını sürdürebileceğinden emin olmadığını söyleyen analist temkinli davranmanın iyi bir refleks olacağını ifade etti. 

CHAİNLİNK YÜKSELİŞ POTANSİYELLİ ALTCOİN

Analist  Ogwu Osaemuzu Emmanul ayrıca Chainlink isimli altcoine de dikkat çekti. Bu altcoinin bir süredir pozitif bir performans ortaya koyduğunu söyleyen analist şöyle konuştu:

“Chainlink bir kripto para olarak halen daha büyüme aşamasında bulunuyor. Listede yer alan diğer altcoinler gibi uzun süredir işlem yapılan bir para birimi değil. Bunun için de spekülatif bir özelliği de var. Chainlink diğer kripto paralar gibi Ethereum katili değil. Aksine Ethereum ile beraber iyi bir performans gösterebilir.”

ETHEREUM'A DİKKAT!

Ethereum'a özellikle dikkat çeken  Ogwu Osaemuzu Emmanul, “Ethereum uzun bir süredir piyasayı domine ediyor. Ethereum ağında inanılmaz projeler bulunuyor. Yükseliş potansiyeli en büyük kripto para birimi olan Ethereum önemli zirvelere ulaşabilir.” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@