Android Telefonda Uygulamalar Açılmıyor, Sürekli Olarak Duruyor! System Webviev Devre Dışı Ne Demek?

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarda google sürekli duruyor hatası alınmaya başlandı. MSA sürekli duruyor hatası ile patlak veren sorunlar webviev hatası ile alevlendi. Peki, MSA sürekli duruyor ne demek, uygulamalar çöküyor, açılmıyor, uygulama sürekli olarak duruyor hatası nasıl çözülür?

Teknoloji 23.03.2021 - 21:51 23.03.2021 - 21:51 Serhat Karaman
Android telefon kullanıcıları birkaç gündür Google nedeni ile adeta kabusu yaşıyor. Google tarafından yapılan resmi açıklama ile hatanın Android System Webviev kaynaklı olduğu ilan edildi.

ANDROİD SYSTEM WEBVİEV DEVRE DIŞI SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Yaşanan sorunun çözümü için kullanılabilecek 2 farklı yöntem bulunuyor. Bunun için kullanılabilecek en etkin yöntem Android System Webviev uygulamasını kaldırmak olarak öne çıkıyor.

Ancak ne yazık ki bazı telefonlarda bu seçeneğin bulunmadığı şikayet platformlarında dile getiriliyor. Yine uygulamayı kaldıran kişilerin sonrasında yeniden uygulamayı tekrar yüklemeleri gerekiyor.

Bu nedenle uygulamayı silmek yerine uygulamayı devre dışı bırakmak daha mantıklı bir çözüm önerisi olarak öne çıkıyor.

GOOGLE SYSTEM WEBVİEV UYGULAMASI NASIL DURDURULUR?

Uygulamayı silmek yerine uygulamayı durdurmak bu noktada teknoloji uzmanları tarafından öneriliyor. Bunun için ilk adım olarak cep telefonunuzun ayarlar bölümünden uygulamalar seçeneğini tıklayın.

Burada yer alan Android Webviev seçeneğini bularak tercih edin.

Üzerine bastığınız anda açılacak olan yeni seçenekler bölümünden devre dışı bırak seçeneğini tercih edin. Bazı telefonlarda bu seçeneğin çıkmadığı bilgisine yer verilirken sizin de telefonunuzda bu seçenek görünmüyorsa bu durumda sağ üst bölümde bulunan 3 nokta simgesini tercih edin.

Gelen yeni ekranda güncellemeleri kaldır seçeneğini tercih edin. Bu sayede uygulamayı devre dışı bırakmış olur ve sürekli olarak ekranda gelen rahatsız mesajlardan da kurtulmuş olursunuz. Google tarafından da sorunun çözümü üzerinde çalışmalar yapıldığı belirtilirken konu hakkında yama içeren bir güncelleme yayımlanabileceği belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@