Angola Gezi Rehberi

Angola'da nelere gidilir? Angola'nın tarihi ve doğal güzellikleri nereleridir? Angola’da gezilecek yerler olarak turistik açıdan birçok önemli alan bulunmaktadır. Afrika’nın güneybatısında bulunan ülkenin başkenti Luanda’dır. Etrafında Zambiya, Namibya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti bulunmaktadır. Tarihi ve turistlik yerleri ile ünlüdür. Angola dini genel olarak Hıristiyanlık olduğu bilinmektedir. Angola nüfusu yaklaşık 26 milyondur.

Angola Gezi Rehberi

Angola'da nelere gidilir? Angola'nın tarihi ve doğal güzellikleri nereleridir?

Angola’da gezilecek yerler olarak turistik açıdan birçok önemli alan bulunmaktadır. Afrika’nın güneybatısında bulunan ülkenin başkenti Luanda’dır. Etrafında Zambiya, Namibya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti bulunmaktadır. Tarihi ve turistlik yerleri ile ünlüdür. Angola dini genel olarak Hıristiyanlık olduğu bilinmektedir. Angola nüfusu yaklaşık 26 milyondur.Angola’da Gezilecek Tarihi YerlerAngola Gezi Rehberi - Resim 1Angola’daki tarihi mekanlar, oldukça fazladır.
 • Aziz Michael Kalesi: 1576 yılında inşa ettirilmiş bu kale heykel ve seramik eşyaların sergilendiği müze konumundadır. Ülkenin tarihi hakkında bilgilere sahip olmak için ziyaret edilebilir.

 • Luanda Kutsal Kurtarıcı Katedrali: Angola’nın başkentinde bulunan Roma Katolik kilisesidir. Başkentin manevi yapılarından en değerlisi olarak bilinir. Angola gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

 • Ulusal Esaret Müzesi: Angola’nın kölelik tarihini tasvir etmek amacıyla kurulmuş bir müzedir. Ülkenin yakın tarihine ışık tutmaktadır. Tarih meraklıları için oldukça dikkat çekici bir müzedir.

 • Silahlı Kuvvetler Müzesi: Tarihi Aziz Michael kalesinde olan bu müze belirli dönemlerdeki savaşlarda kullanılan savaş araçlarının sergilendiği yerdir. Eski silah meraklıları için ilginç bir gezi olabilir.Angola’da Gezilecek Modern MekanlarAngola’daki modern mekanlar, dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer almasına rağmen daha çok gece hayatının yaşandığı mekanlarıdır. Afrika’nın Paris’i olarak adlandırılan ülkede zenginlik ve fakirlik iç içe geçmiş durumdadır. Gezilecek ve görülecek yerlerinin çoğu doğal güzellikleri kapsamaktadır. Başkentinde şehir ikiye ayrılmıştır. Eski şehir ve yeni şehir olarak iki ayrılan bu kentte Palacio de Ferro isimli saray göz alıcıdır. Aynı zamanda Afrika’nın en büyük sanat merkezlerinden biri sayılmaktadır. Angola neden pahalı dersek ilk başta akla yabancı şirketlerin akımı gelebilir. Angora ekonomisini etkileyen bu akımdan dolayı tuhaf bir toplum oluşmuştur. Merkezde kalan bölgelerde zenginlik daha küçük şehirlerde ise yoksulluk çok fazladır.Angola’da Gezilecek Doğal GüzelliklerAngola Gezi Rehberi - Resim 5Angola’daki doğa harikaları Afrika’nın doğal güzelliklerini yansıtmaktadır.
 • Quiçama Ulusal Parkı: Kissama Milli Parkı koruma alanı olarak çok geniş bir bölgeyi kaplamaktadır. Turizme oldukça katkı sağlayan bu doğal yaşam parkı genellikle safari meraklıları tarafından ziyaret edilen yerlerdendir.

 • Kalandula Şelaleleri: Malanje şehrinde bulunan bu şelaleler mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Afrika’nın en büyük şelalesi olarak bilinmektedir.

 • Miradouro da Lua: Uçurumların oluşturduğu dağlık bir bölgedir. Rüzgar, yağmur ve erozyon gibi sebepler ile oluşmuş doğal bir güzelliktir. Oldukça otantik bir görünüme sahip bu doğal ortam başkent Luanda’ya yakın bir mesafededir.

 • Tundavala: Serra da Leba olarak da bilinen bu bölge sarp dağlardan oluşan farklı bir manzaraya sahiptir. Gün batımı izleme keyfinin en güzel görüntülendiği bu bölge oldukça turist çekmektedir.Angola’nın Meşhur YemekleriAngola Gezi Rehberi - Resim 9Angola’nın geleneksel yemekleri, konusunda balık ağırlıktadır. Taze balık ve ıstakoz çok fazla kullanılmaktadır.
 • Funge: Daha çok maddi durumu olmayan evlerde tüketilen bir yemektir.

 • Muamba de Galinha:Tavukla hazırlanan ve ana yemek olarak tüketilen bir lezzettir. İçerisinde hamur, bamya, sarımsak ve hurma yağı vardır ve bunların karıştırılarak pişirilmesinden oluşur.Angola’ya Gidilince Mutlaka YapılacaklarAngola Gezi Rehberi - Resim 13Angola’da yapmadan dönmemeniz gerekenlerin başında doğal güzelliklerden keyif almak gelmektedir. Ülkenin muhteşem manzaralarını seyretmek ve güzel doğasını keşfetmek Angola gezisi için oldukça önemlidir.
 • Kissama Milli Parkı: Bu milli parkta mutlaka safariye çıkılmalı ve bu heyecanı yaşamanız gereklidir.

 • Mussulo Adası: Deniz taksileriyle Mussulo Adası ziyareti de Angola’da mutlaka yapılacaklar arasındadır.

 • Eşsiz Kumsallar: Dünyanın en güzel kumsallarında denize girmek Angola gezisi için en keyifli aktivitelerden biri olacaktır.

 • Kizomba İzleyin: Aftrika tangosu olarak da bilinen Kizomba dansı mutlaka izlenmeli.

 • Lookal Mar: Deniz ürünleriyle meşhur olan restoranda yemek yemek mutlaka Angola seyahatinde yapılması gerekilenlerden biridir.

 • Afrika Maskesleri: Futungo Market’te satılan çeşitli ve rengarenk Afrika maskeleri mutlaka alınmalı.Angola Gezinizde Dikkat Etmeniz GerekenlerAngola’daki tatiliniz için uyarılar öncelikle Afrika iklimine uygun olacak şekilde hazırlanmak gerekmektedir.
 • Gezi sırasında herhangi bir salgım hastalığa yakalanmamak için gerekli sağlık önlemlerinin alınması gerekmektedir.

 • Angola gezisinde yenilecek gıdaların da hijyen açısından dikkatli tercih etmek gerekmektedir.

 • Özellikle su kullanımında sağlığa uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir.

 • Farklı bir iklimden dolayı mutlaka sağlık açısından uygunluğunuza dikkat etmeniz gerekmektedir.Emlak365.com Özel İçerik