Ankapark Açılış Tarihi ve Giriş Ücreti Açıklandı!

Hatırlanacağı üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi düzenlediği ihale ile Ankapark işletme hakkını GBM Ticaret & Çelik Ortak Girişim Grubu 'na vermişti.

Emlak Haberleri 12.11.2018 - 12:29 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Hatırlanacağı üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi düzenlediği ihale ile Ankapark işletme hakkını GBM Ticaret & Çelik Ortak Girişim Grubu 'na vermişti.

GBM Ticaret & Çelik Ortak Girişim Grubu yapmış olduğu açıklama ile Ankapark açılış tarihi ve Ankaparak giriş ücreti gibi merak edilen pek çok soruya yanıt verdi. Ankapark Ne Zaman Açılacak?Öncelikle "Ankapark açıldı mı?" sorusuna yanıt verelim. Hayır, park henüz ziyaretçilere açılmadı. İhaleyi kazanan firma tarafından yapılan açıklamaya göre Ankapark 2019 yılının Mart ayı ile beraber açılış yapacak ve ziyaretçilere açılacak. Ankapark Giriş Ücreti Ne Kadar?Parka gitmek isteyen kişilerin en çok merak ettikleri soruların başında yer alan Ankapark giriş ücreti için şirket son derece makul bir rakam belirledi. Hatırlanacağı üzere park ihaleye çıkmadan önce bu rakamım 50 lira olacağı iddia ediliyordu. Ancak GBM Ticaret & Çelik Ortak Girişim Grubu Ankapark girişlerinin 20 lira olacağını duyurdu. Giriş için ödenen tutarın 5 lirası parka giriş ücreti olarak kesilirken kalan 15 liralık bakiye ise Ankapark oyuncak fiyatları için kullanılacak. Ankapark İlk Yıl 300 Bin Yabancı Turisti Ağırlayacak İhaleyi kazanan firmanın ortaklarından biri olan Çinli firmanın yurtdışında çok sayıda eğlence parkı işletmesi Ankara için büyük bir avantaj sunacak. Çinli şirket sadece ilk yıl için büyük bir bölümü Çin'den olmak üzere Rusya ve Ortadoğu kökenli 300 bin turisti Ankara'ya taşıyacak. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@