ANKAPARK Güneş Panelleri İle Belediyeye Yıllık 13 Milyon Lira Kazandıracak!

Ankaralıların büyük bir heyecanla bekledikleri Ankapark giriş tarihi ve giriş ücreti bilgileri daha önce açıklanmıştı. Yapılan açıklama ile güneş enerjisi panelleri ile belediyenin elde edeceği yıllık kazanç tutarı da ilan edildi.

EMLAK HABERLERİ 20.11.2018 - 12:31 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Ankaralıların büyük bir heyecanla bekledikleri Ankapark giriş tarihi ve giriş ücreti bilgileri daha önce açıklanmıştı. Yapılan açıklama ile güneş enerjisi panelleri ile belediyenin elde edeceği yıllık kazanç tutarı da ilan edildi.

Ankapark otoparkı üzerine kurulan dev güneş enerjisi santrali ile park bir yandan gelen ziyaretçileri eğlendirecek, bir yandan da Ankara Büyükşehir Belediye kasasına yıllık 13 milyon lira paranın girmesini sağlayacak. Ankapark otopark bölümünün inşaatında Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı otoparkın üzerine güneş enerjisi santrali inşa etti. 5 bin araç kapasiteli otopark üzerine kurulan güneş enerjisi panelleri ile yıllık 15 milyon KW/ Saat elektrik üretilecek. ANKAPARK GES 15 Gün İçinde Faaliyete Alınacak Konu hakkında açıklamada bulunan yetkililer Ankapark açılış tarihi beklenmeden Ankapark GES projesinin devreye alınacağını belirterek “Dünyada en büyük çatı üzeri uygulamalı projesi sayılan Ankapark güneş enerji santralinin uzaktan enerji izlemesi ve sistem kontrolleri yapılabilecek.Ayda yaklaşık 4 bin 500 aracı şarj edecek 20 adet elektrikli araç şarj istasyonu da var. Yılda yaklaşık 10 bin konutun ihtiyacını karşılayacak elektrik üretilecek" açıklamasında bulundu. Ankapark Ne Zaman Açılacak?Öncelikle "Ankapark açıldı mı?" sorusuna yanıt verelim. Hayır, park henüz ziyaretçilere açılmadı. İhaleyi kazanan firma tarafından yapılan açıklamaya göre Ankapark 2019 yılının Mart ayı ile beraber açılış yapacak ve ziyaretçilere açılacak. Ankapark Giriş Ücreti Ne Kadar?Parka gitmek isteyen kişilerin en çok merak ettikleri soruların başında yer alan Ankapark giriş ücreti için şirket son derece makul bir rakam belirledi. Hatırlanacağı üzere park ihaleye çıkmadan önce bu rakamım 50 lira olacağı iddia ediliyordu. Ancak GBM Ticaret & Çelik Ortak Girişim Grubu Ankapark girişlerinin 20 lira olacağını duyurdu. Giriş için ödenen tutarın 5 lirası parka giriş ücreti olarak kesilirken kalan 15 liralık bakiye ise Ankapark oyuncak fiyatları için kullanılacak. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@