Ankapark Wonderland Eurasia Haciz Şoku İle Sarsıldı, Dev Proje Battı Mı?

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından 2 milyar liralık dev bir maliyetle yapılan Ankapark projesi 1.

GÜNDEM 20.09.2019 - 10:18 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından 2 milyar liralık dev bir maliyetle yapılan Ankapark projesi 1. yılını dolduramadan haciz şoku ile sarsıldı. Uzun süren ihale aşaması sonucunda hizmete giren dev proje beklenen ilgiyi görmedi! Avrupa'nın en büyük tematik parkı battı mı?

Avrupa'nın en büyük tematik parkı olarak inşa edilen ve Melih Gökçek tarafından büyük hayallerle inşa edilen Ankapark Wonderland Eurasia projesi beklenen ilgiyi görmedi. Ankara Esnafı 5 Milyon Liralık Alacağının Peşinde! Söz konusu projenin işletme hakkını alan GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu'na Ankara esnafı tarafından yaklaşık 5 milyon liralık iş yapıldığı ve mal satışı, esnafın şirketten yaklaşık 5 milyon liralık çek ve senet alacağı olduğu iddia ediliyor. Açılan İhaleyi GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu KazanmıştıAnkapark işletme hakkı için hatırlanacağı üzere tam 6 kez ihale açılmış, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan son ihalede ise parkın işletme hakkını GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu 29 yıllığına kazanmıştı. Şirketin işletme hakkı olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne 26 milyon 400 bin lira ödeme yapacağı açıklanmıştı. Atatürk Orman Çiftliği Arazisi üzerine AOÇ Hayvanat Bahçesi ve park alanına inşa edilen Ankapark projesi o dönemde de pek çok tartışmaya neden olmuş dernek ve sosyal kuruluşlar parkın bu alana inşa edilemeyeceği iddiaları ile çok sayıda dava açmıştı. Ankapark İşçileri Maaş Alamadı, Alacaklılar Haciz Başlattı! Haciz iddialarının üzerinde Ankapark'ta çalışan işçilerin de maaş almadıkları ortaya çıkmıştı. İşçilere uzun süredir maaş ödemesi yapılmazken içerisinde 100 TL gibi düşük tutarlarla avans ödemeleri yapılarak işçilerin geçiştirildiği iddia edilmişti. Tematik parkın işletme hakkından zarar ettiği iddia edilen firmanın ödemeleri yapamaması üzerine alacaklılar tarafından haciz işlemleri başlatıldı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@