Ankapark Wonderland Projesi Battı İddiası!

Türkiye'nin en büyük tematik parkı olarak adını duyuran Ankapark projesi hakkında iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Ankapark battı mı, Ankapark projesi son durum ne?

EMLAK HABERLERİ 11.09.2019 - 10:57 15.07.2021 - 00:13 SERHATMEDYA

Türkiye'nin en büyük tematik parkı olarak adını duyuran Ankapark projesi hakkında iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Ankapark battı mı, Ankapark projesi son durum ne?

Milli Gazete Yazarı Sadettin İnan tarafından yapılan habere göre Ankarapark projesine malzeme veren esnaf batma noktasına geldi. Ankapark Projesi Ankaralı Esnafı Batırdı! Ankapark işletme hakkını alan şirketten yaklaşık 30 milyon lira alacağı bulunan esnaf iddialara göre şirketten alacaklarını tahsil edemedi. Şirketin Türkiye'de üzerinde hiçbir malı bulunmadığı için alacaklı esnaf haciz yolu ile de alacaklarını alamadı ve pek çok esnafın çeki geri döndüğü için iflas noktasına geldi. Ankapark'ı işleten şirketten alacağı olan esnafın tutarı 8 bin lira ile 3 milyon lira arasında değişen toplam 151 tane çekinin ödenmediği için yazıldığı iddia edilirken esnafın toplam alacak tutarının 30 milyon liraya çıktğı belirtiliyor. Rüya Proje Batık Projeye Mi Dönüştü?Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "hayalim" dediği projede ne yazık ki beklentiler karşılanamadı. Melih Gökçek'in görevden el çektirilmesi sonrasında belediye başkanlığını devralan Mustafa Tuna tarafından yapılan ihale ile Ankapark işletme hakkı 29 seneliğine 26 milyon 400 bin liralık bedel ile kiralanmıştı. Ancak söz konusu kiralama sözleşmesinin acele ile yapıldığı ve şirketin bağlayıcı hükümler altına alınmadığı, bu nedenle esnafın da yaptırım konusunda elinin kolunun bağlı olduğu iddia ediliyor. Oyuncaklar Çürümeye Başladı, Çalışanların Maaşları Ödenmedi!Ankaralı esnaflar yetkilileri göreve davet ederken Ankapark Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş. şirketinin işçilerin maaşlarını da ödemediği iddia edildi. Ankapark'ın akıbeti merak konusu olurken gözler hem park hem de Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak açıklamalara çevrildi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@