Ankapark'ın Yanına Çocuk Köyü Kuruluyor!

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki seçilmesi halinde Ankapark'ın yanına çocuk köyü kuracaklarını açıkladı.

EMLAK HABERLERİ 14.02.2019 - 08:50 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki seçilmesi halinde Ankapark'ın yanına çocuk köyü kuracaklarını açıkladı.

31 Mart yerel seçimlerine doğru partilerin rekabetleri kıyasıya sürerken seçimlerin başabaş gittiği iller arasında yer alan Ankara'da adayların vaatleri sürüyor. AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki büyük dikkat çeken çocuk köyü projesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Ankara'ya Metrobüs Hattı Yapılacak, Ankara'nın Ulaşım Sorunu Çözülecek! AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ulaşım konusuna da çok önem verdiklerini belirterek "Ulaşım projelerimle ilgili devlet desteği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan onay aldım. Kızılay'dan havaalanı ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesine uzanacak hat yapmak ciddi bir şeydir.Ben trafik sorununu toplu taşımayla çözeceğim. Özellikle parkta uygulanan bir sistem var. 'Park et devam et' sistemi. Raylı sistem durağına arabasını park ettiğinde, inip raylı sisteme bindiğinde beş dakikada gidecek. Park yerlerini hazırlamak belediyelerin işidir. Metrobüs olacak. Hatların nerede olacağıyla ilgili bilimsel çalışmalar yapılıyor" dedi. 1 Milyon Metrekare Büyüklüğünde Çocuk Köyü YapılacakÇocuk köyü projesine çok önem verdiğini belirken Özhaseki Ankapark'ın yanında yer alan 1 milyon metrekarelik alana çocuk köyü yapacaklarını söyleyerek "Bunu şimdiye kadar Türkiye'de duymamışsınızdır. Bir tek Kanada'da uygulanmış bir projedir. Ankapark'ın yan tarafına bir milyon metrekare üzerine çocuk köyünü yapmayı planlıyorum. Bunu 1,5 sene içerisinde bitirmeyi planlıyoruz" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@