Ankara AKM Millet Bahçesi İnşaatı İçin Ruhsatsız Olduğu ve Tescilli Yapı Yıkım İddiası!

Türkiye'nin en büyük millet bahçesi projeleri arasında gösterilen Ankara AKM millet bahçesi projesi inşaatı başladı.

EMLAK HABERLERİ 13.09.2019 - 15:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye'nin en büyük millet bahçesi projeleri arasında gösterilen Ankara AKM millet bahçesi projesi inşaatı başladı. Ancak başlayan inşaat sonrasında alan içerisinde bulunan tescilli yapıların yıkıldığı iddiaları gündeme geldi.

Sözcü Gazetesi yazarlarından Çiğdem Toker Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi projesi hakkında şok iddialar içeren bir yazı kaleme aldı. AKM Millet Bahçesi İnşaatı Ruhsatsız! Söz konusu inşaatın ruhsatsız olarak devam ettiği iddialarının olduğunu belirten Toker buna ek olarak söz konusu inşaat alanı içerisinde bulunan ve tescilli yapı statüsünde bulunan Park Bahçeler Müdürlüğü binasının yıkıldığını iddia etti. Çiğdem Toker İnşaatın ruhsatsız şekilde devam ettiği iddialarının gündemde olduğunu ifade eden Toker, "Umarım, başkentin ortasında inşaat ruhsatı alınmamış bir projenin, tescilli Cumhuriyet yapılarını yıkmasını seyretmek zorunda kalmayız" derken koruma altına alınan park bahçeler binasının yıkıldığını söyledi. 

Yıkılan binanın içerisinde Atatürk'ün odasının da olduğunu belirten Toker "Böyle bir alana deyim yerindeyse “çivi çakılamaması” gerekiyor. Ancak yazıda korunacak alanlar arasında yer alan Park ve Bahçeler Müdürlüğü binasının bir süre önce yıkıldığı haberi geldi.Belli ki daha üç hafta önce Koruma Kurulu yazısında yer alan bir yapının yıkılması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açısından sorun oluşturmuyor. Tescilli yapıların birinde Atatürk'ün odası bulunduğunu hatırlatalım" diyerek son derece sert tepki gösterdi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@